Wyświetl pojedynczy post
s1mone
Senior Member
 
 
Od: 03.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#126
Stary 19.10.2015, 10:22
Wojtas napisał(a):Wyświetl post
No i co...

Zamienicie Moskala na Czesia Michniewicza i co wam to da?

myslicie ze nagle Pawel bedzie hat-tricki walił? taaa

Problem WIsly to problem
braku napastnika
braku skutecznosci
i braku kogos kto by strzelal z 15,20 metrow..
..
Litości.

Zakładasz, że każdy inny trener prowadząc Wisłę przez ostatni rok zremisowałby 70% meczy? Naprawdę? Myślisz, że trener nie ma w ogóle wpływu na wynik? Oczywiście, że ma. To są niuanse, których nikt nie zobaczy - odpowiednio dobrane słowa w odpowiednim momencie, wybór między x a y, setki, tysiące zmiennych - każda z nich mogąca wpłynąć na wynik konkretnego meczu.

Wystarczy, że trener X podejdzie do piłkarza i klepnie go w plecy przed meczem, albo urządzi mu zjebkę, bo w poprzednim meczu zagrał buły i wynik może być zupełnie inny. Wystarczy, że natchnie grajków odpowiednią mową przed meczem wzbudzając inspiracje do dobrej gry, żeby mecz został wygrany. Z drugiej strony ta sama przemowa może piłkarzom spętać nogi i wywołać niepotrzebną dodatkową presję. To są niuanse, często między jednym a drugim jest tylko grubość włosa różnicy. Dobry trener w odpowiedniej dla niego drużynie intuicyjnie wybierze odpowiednie rozwiązanie. Taka jest piłka. Nieprzewidywalna.

To są tzw wartości niezmierzalne - nie jesteś w stanie, ogladając pracę Moskala z boku wymiernie stwierdzić jaki on ma wpływ na wynik i dlaczego takie wyniki osiąga. Można to nazwać pechem, a ja to nazywam prosto - trafienie w odpowiednie miejsce w odpowiednim czasie.

Wszystkie znaki na niebie i ziemi na tą chwilę wskazują na to, że Moskal nie trafił do Wisły w odpowiednim czasie.

Gra bardzo fajna, wyniki za to parszywe - bo trzeba nazywać rzeczy po imieniu. Tak czy siak powinien zostać do końca rundy, ale podejrzewam, że tylko cud może gościa uratować w tym momencie.

Osobiście byłbym zachwycony, jeśli nasze chłopaki byłyby skuteczne w tym sezonie. Mielibyśmy 1 lub 2 miejsce w cuglach na tą chwilę. Niestety rzeczywistość jest jaka jest, a wczorajsze pudło Donalda idealnie podsumowuje naszą indolencję strzelecką w tym sezonie.
Ostatnio edytowane przez s1mone : 19.10.2015 o godz. 10:30.
Odpowiedz cytując