raindog napisał(a):

No to teraz powiedz, jak Termalica grała w ostatnich meczach; jak poradziła z nią sobie dużo silniejsza pod względem kadry Legia? Nie sztuką jest murować własne pole karne.
Ustawienie, taktyka jest w dużej mierze po to, by nie dopuścić rywala do możliwości zdobycia bramki oraz stworzyć jak najwięcej sytuacji do jej zdobycia. To funkcjonuje.
Patrz Borussia - jednego dnia są 2 najlepszą drużyną w Europie, następnego walczą o utrzymanie. Dlaczego? Zmiana 2 napastników + cholerny pech.
|
Jednostkowymi przypadkami, takimi jak Borussia, to możemy się przerzucać do rana. Ty zagrasz kartą Borussii, a ja Simeone w Atletico, ale w sumie cieszę się, że przywołałeś akurat ten przykład, bo akurat Dortmund to świetny przykład na to, że formuła jakiegoś (choćby i nawet genialnego) trenera może się wyczerpać. Kazimierz Moskal od marca nie jest nawet w stanie żadnej formuły wprowadzić.