Cytat:
„Też powinniśmy być solidarni. Nie chcemy wychodzić z Unii”. Senator PiS o kwotach uchodźców
PiS krytykuje plan Junckera polegający na przymusowej relokacji uchodźców. Stanisław Karczewski, wicemarszałek Senatu i szef sztabu wyborczego tej partii, zapewnia jednak, że jego ugrupowanie nie będzie stawiało sprawy na ostrzu noża. – Jesteśmy w Unii, ani Prawo i Sprawiedliwość, ani Jarosław Kaczyński, ani Beata Szydło nie chcemy wychodzić z Unii Europejskiej – zapewnił w programie „Polityka przy kawie”.
Karczewski zaznaczył, że w tej sprawie najważniejszy jest głos obywateli. – Wiemy, jakie jest nastawienie, jakie obawy i jakie lęki. Społeczeństwo nie jest wcale podzielone w tej sprawie. Generalnie jest na „nie” – bardzo sceptyczne i z dużymi obawami – przekonywał.
Nie będzie weta
Mimo to PiS nie będzie wetował planu umieszczenia w Polsce migrantów zgodnie z kwotą ustaloną podczas posiedzenia Parlamentu Europejskiego, które odbędzie się w przyszłą środę. – Też powinniśmy być solidarni – przyznał.
http://www.tvp.info/21683134/tez-pow...tach-uchodzcow
|
Już się zaczyna mieszanie..."Jesteśmy przeciwko,ale chcemy być solidarni, nie stawiamy sprawy na ostrzu noża itd itp jak trzeba będzie to przyjmiemy" No i przyjmą jak widać, PiS nie będzie stawiał weta.
To z dedykacją dla tych wszystkich co twierdzili że PiS nie zgodzi się na uchodźców. Macie swoich obrońców niepodległości.