Wyświetl pojedynczy post
WISŁAZWE
WISŁA KRAKÓW
 
 
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1
Stary 16.10.2015, 14:57. [XII Kolejka] WISŁA Kraków - Termalica Nieciecza, 18 października, 15:30





Za nami przerwa na reprezentację, podczas której Biała Gwiazda zmierzyła się w meczu pokazowym z dawnymi gwiazdami Wisły. Kazimierz Moskal, potraktował spotkanie bardzo poważnie, aby utrzymać rytm meczowy zawodników i dał szansę pograć kilku zawodnikom, którzy, na co dzień nie mają miejsca w wyjściowym składzie.
Czas na przyjemności jednak minął i teraz trzeba wrócić do ligowej rzeczywistości a tu na zawodników Wisły czeka beniaminek - Termalica Bruk Bet Nieciecza. Spotkanie w ramach 12 kolejki Ekstraklasy zaplanowano na najbliższą niedzielę. Początek o 15:30. Dziś poznaliśmy również arbitra tego spotkania, to Pan Marcin Borski. Warszawski sędzia już raz w tym sezonie prowadził mecz z udziałem Wisły (I kolejka Wisła-Górnik 1:1).

Zapraszam na krótką zapowiedź niedzielnego pojedynku.

Historia spotkań pomiędzy Wisłą Kraków a Termalicą Nieciecza.
Historia spotkań jest bardzo uboga. Oba kluby spotkały się tylko raz w meczu sparingowym. Wiślacy pokonali Niecieczę 3:1 a hat trickiem popisał się Daniel Sikorski.



Sylwetka beniaminka.
Nieciecza, to absolutny beniaminek Ekstraklasy. Klub założony 1922 roku zawsze grywał w niższych klasach rozgrywkowych. Sytuacja zmieniła się wraz z przyjściem bogatego sponsora, który zamarzył sobie wprowadzenie klubu z Niecieczy na salony polskiej ligi. Do I ligi Bruk Bet awansował w 2010 roku, po kilku latach solidnych występów postanowiono utrzeć nosa faworytom jak GKS Katowice, Arka Gdynia czy Wisła Płock a powalczyć o awans do Ekstraklasy.



Najbliżej tego osiągnięcia popularne Słoniki były kilka sezonów temu, kiedy pod wodzą obecnego szkoleniowca Wisły - Kazimierza Moskala, do ostatniej kolejki walczyli o upragniony awans. Sytuacja powtórzyła się w kolejnym sezonie i wśród kibiców utarło się przekonanie, że Nieciecza zwyczajnie nie chce awansować do najwyższej klasy rozgrywkowej w naszym kraju.



Wiele wskazywało, że w tym sezonie będzie podobnie. Bruk Bet dość długo trzymał się czołówki tabeli, wygrywając mecz za meczem jak w poprzednich rozgrywkach tylko po to aby na finiszu przegrać kilka ważnych spotkań. Końcówka poprzedniego sezonu była jednak inna, ważna wygrana w Płocku czy remis w Lubinie dały jasny sygnał, że Termalica w kolejnym sezonie chce grać w Ekstraklasie.



Niestety z powodu przeciągającego się remontu obiektu w Niecieczy, Słoniki zmuszone są rozgrywać mecze w roli gospodarza w Mielcu na stadionie tamtejszej Stali.



Z obozu rywali.




Początkowo wydawało się, że podopieczni Piotra Mandrysza, będą dostarczycielem punktów, a drużyny przeciwne będą już przed meczem dopisywały sobie komplet punktów. Szybko jednak okazało się, że wcale tak nie jest. O ile pierwsze trzy mecze Nicieczanie przegrali to w czwartym zdobyli swoje pierwsze punkty w Ekstraklasie. Ich ofiarą padło Zagłębie Lubin a niedługo później aktualny mistrz kraju - Lech Poznań. Z beniaminkiem nie mogła sobie również poradzić stołeczna Legia, która tylko zremisowała przed własną publicznością 1:1 goniąc wynik.





Aktualnie beniaminek z Niecieczy plasuje się na szóstej pozycji z dorobkiem 15 punktów, co jest pozytywnym zaskoczeniem trwającego sezonu. Czy tak będzie nadal? Czy wciąż ucząca się Ekstraklasy ekipa Piotra Mandrysza nadal będzie taką pozytywną rewelacją rozgrywek? Czas pokaże, boisko zweryfikuje możliwości i siły piłkarzy spod tarnowskiej wsi.



Jedno jest pewne, w najbliższą niedzielę, czeka nas ciekawy pojedynek pomiędzy beniaminkiem a 13-krotnym mistrzem Polski!





Piłkarze z Niecieczy pod lupą TWSD.


Dziś przyjrzymy się zawodnikom reprezentującym barwy Termaliki. Kilka nazwisk jest nam już dobrze znanych z występów w Ekstraklasie. Dawid Plizga, motor napędowy wielu akcji ofensywnych zespołu Słoników, w tym sezonie zdobył póki, co dwie bramki. Kolejny znany ligowiec to Jakub Biskup, były zawodnik m.in. Odry Wodzisław czy ŁKS-u swoją karierę od kilku sezonów kontynuuję właśnie w Niecieczy. Przed sezonem Słoniki pozyskały Bartłomieja Babiarza, młody zawodnik do tej pory ekstraklasowe doświadczenie zdobywał w barwach Ruchu. Pewne miejsce w wyjściowym składzie mają bramkarz Sebastian Nowak oraz obrońca Dawid Sołdecki. Warto również zwrócić uwagę na Pavla Stano, ściągnięty przed sezonem doświadczony obrońca już zdążył się zapisać na kartach historii beniaminka strzelając historyczną pierwszą bramkę w Ekstraklasie dla zespołu z Niecieczy.



Ciekawymi transferami mogą okazać się Mario Liczka oraz Martin Juhar, którzy powoli poznają naszą rodzimą ligę. CV w szczególności Liczki może robić wrażenie i to duże.


Wieści z Grodu Kraka.


Piłkarze Wisły nie próżnowali w przerwie na reprezentację. Jedni leczyli kontuzję, inni wyjechali an zgrupowanie reprezentacji a Ci co zostali pracowali nad poprawą mankamentów w naszej grze. Był czas, aby z każdym popracować indywidualnie i poprawić pewne niedociągnięcia.
Wiślacy rozegrali także mecz kontrolny z byłymi zawodnikami Wisły, który pewnie wygrali 6:1. Wynik okazały, jednak pamiętać należy, że w przeciwnej drużynie większość zawodników, nie uprawia już czynnie piłki nożnej, więc nie należy sugerować się wynikiem. Mecz został potraktowany przez sztab szkoleniowy dość poważanie i z pełnym zaangażowaniem, mimo tego, że szansę dostali zawodnicy, którzy, na, co dzień, raczej nie znajdują uznania z w oczach Kazimierza Moskala.
Miejmy nadzieję, że równie poważnie nasi zawodnicy podejdą do niedzielnego spotkania z Termaliką, który będzie kolejnym ważnym sprawdzianem przed naszymi zawodnikami.



Będą zmiany w składzie.


Łukasz Burliga to jedyny zawodnik, z usług, którego nie będzie mógł skorzystać Kazimierz Moskal w niedzielnym pojedynku z Termaliką. Prawy obrońca Białej Gwiazdy będzie pauzował za nadmiar żółtych kartek.



Trener Moskal zmuszony, więc będzie do zmian w wyjściowym składzie, wiele wskazuje na to, że w bloku defensywnym zagramy w takim ustawieniu: Jović, Głowacki, Guzmics, Sadlok. Czyli, można by rzec, że najmocniejszym.
Do zmian dojść powinno również w drugiej linii, gdzie słabego Alana Urygą powinien zastąpić Maciej Jankowski lub Rafael Crivellaro.






Koniec akcji WISŁA TO MOJA HISTORIA.




W sobotę 10 października zakończyła się akcja klubu oraz fans4club, która miała na celu zgromadzenie potrzebnych środków, na spłatę części zobowiązań, które Wisła SA posiada względem swoich wierzycieli. Akcja zakończyła się sporym sukcesem, bo cała wiślacka społeczność zebrała przeszło 823 tys. złotych, kiedy celem było zebranie 740 tys.
Każdemu, kto w najmniejszym stopniu przyczynił się do wsparcia akcji, należą się podziękowania.


Zapraszam do dyskusji!
W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.




Kraków, 9 marca 2012.






Odpowiedz cytując