Dzimi napisał(a):

Czyli co, jak piłkarz pięć razy nie trafi do bramki, przez niego zespół przegra mecz, wyrządził szkodę klubowi, to jaką odpowiedzialność ma ponieść?
Klub nie płaci = ponosi odpowiedzialność
Piłkarz źle gra = jak odpowie za szkody które wyrządza słabą grą?
|
Zależy, co jest przedmiotem kontraktu - jeśli np. w kontrakcie by miał zapisane, że "będzie strzelał 2 bramki w meczu i nie będzie notował strat", to ok, (ale nikt tego nie podpisze) a jak po prostu "świadczenie usług sportowych w dziedzinie piłki nożnej", no to co zrobisz, jak nic nie zrobisz...