Wyświetl pojedynczy post
WislaFan123
Senior Member
 
Od: 08.2003
Skąd: KRK

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#21444
Stary 12.10.2015, 08:53
Viper napisał(a):Wyświetl post
^^ Mamy umowę z ZISem na konkretne warunki wynajmu, obecny remont nie ma na to wpływu i tak wynajmujemy stadion poniżej kosztów. By miastu to się "opłacało" wartość wynajmu powinna wynosić 1% zainwestowanej kasy czyli ponad 6 mln rocznie. Jakby to była inwestycja rynkowa to 10% czyli 60 mln.
Oczywiście że sie tak czynszu nie liczy... to po pierwsze. A po drugie, my nie wynajmujemy całego stadionu, tylko jego poszczególne części. Tj z 7 biur dla pracowników administracji w narożniku południowo-wschodnim, strefa kibica... no i jest właścicielem Loży Prezydenckiej. Pozatym tylko i wyłącznie na mecze. Dodatkowo, 30% z każdej długoterminowej umowy na stadion Wisła musi oddać miastu + część z cateringu. Jeśli chce coś zrobić w okrąglaku, wynając skybox czy vipa pod jakas impreze, musi czesc oddawac miastu - bardzo male mozliwosci do zarabiania. Z drugiej strony, miasto dalej doklada do stadionu (od Wisły ma 3,6 mln - utrzymanie na poziomie 4,5 jest, plus miasto troche zeszlo z kosztow wynajmow poniewaz sporo biur na trybunie wschodniej jest wziete przez miasto)

Ewenementem jest to, że umowa wynajmu jest zarówno niekorzystna dla Wisły, jak i miasta. Dużo lepszy model by był, że Wisła ma całość dla siebie (może nie licząc biur), 1mln PLN rocznie + koszty utrzyania + 5% od przychodów. A wtedy zająć sie czescia konferyncynoa bankietową i na tym zarabiać
Odpowiedz cytując