Wyświetl pojedynczy post
Dariook
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 07.2009
Skąd: R.K.C - AJ

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#17
Stary 03.10.2015, 11:25
FraMat napisał(a):Wyświetl post
Piast, tak naprawdę został już rozpracowany przez innych trenerów polskiej ekstraklasy.
Wiadomo powszechnie na czym polega ich taktyka, ustawienie i jakie zadania na boisku mają poszczególni zawodnicy.
Jak do tej pory, jednak nikt nie znalazł na to sposobu.
Najbliższy był Pawłowski w meczu Piasta ze Śląskiem i tylko pechowi wrocławian gliwiczanie zawdzięczają zwycięstwo. Latal po tym meczu bardziej był wkurzony z tego, że Pawłowski w końcu pokazał innym, jak grać z Piastem niż zadowolony ze zwycięstwa.
O co chodzi?
Piast gra zmieniającym się w trakcie spotkania ustawieniem. Gra 4-4-2 w obronie i 3-5-2 w ataku. Jednak to zadania w grze obronnej wpływają na uzyskiwane sukcesy. W obronie, zarówno atakujący, jak i skrzydłowi czy środkowi pomocnicy grają wysokim presingiem na rozgrywającego piłkę od obrońców rywala. Czynią to tak uparcie i agresywnie, że drużyna przeciwnika zmuszona zostaje po chwili do wrzucania piłki w strefę rywala całkiem od tyłu czyli przez bramkarza. A zawodnicy Piasta nalezą do najlepszych w lidze jeśli chodzi o odbiór, jak Hebert czy Korun w obronie, lub Nespor z przodu. Każda stracona przez rywali piłka jest natychmiast, na jeden, co najwyżej na dwa kontakty rozgrywana w kierunku jego bramki. Przy czym Piast ma do tego świetnych, czyli technicznie bardzo dobrych piłkarzy w środku jak Mraz, czy Vacek i posiada najwyższą średnią liczbę w lidze długich podań. Piast nie bawi się w drybling na własnej połowie tylko posyła piłkę do przodu, czego wynikiem jest to, że nie ma głupich strat na własnej połowie i nie stwarza sobie zagrożenia pod własną bramką. To sprawia, że rywal nie nadąża z ustawianiem szyków obronnych otwierając pole karne przed Piastem. Kiedy szybki atak nie jest możliwy Mraz, Vacek, Zivec potrafią długo rozgrywać piłkę na połowie rywala.
Co prawda w 2 kolejce z Piastem wygrał Ruch Chorzów ale to były małe derby, więc nie przejmujemy się wynikiem.
Piasta pokonała także w 8 kolejce Pogoń. Niestety nie widziałem tego spotkania. Z relacji prasowych wiem tylko, że Piast stracił tempo i agresywność w grze w drugiej połowie. Warto byłoby przyjrzeć się temu spotkaniu, żeby zobaczyć do jakich błędów Michniewicz zmusił.

Sądzę, że Moskal już wie, jak zareagować na agresywny pressing Piasta i jak wyeliminować jego najlepsze elementy.

Oczekuję na to spotkanie z niecierpliwością, bo bardziej niż indywidualne walory piłkarzy będzie w nim potrzebna dobrze przemyślana taktyka, kto wie, może zmiana ustawienia? Liczę, że Moskal pokaże swój warsztat, byleby wykonawcy dopisali. Oczywiście, mecz może wygrać nam bądź uratować niekonwencjonalne zachowanie się jednego Dzikiego (Wilde'a) Guerriera, jego szybkość i siła, czy jakieś szalone zagranie drugiego Dzikiego Boguskiego.
Tak czy owak, będzie się działo.
Dziękujemy Ci Framat.
Zeby lepiej to zrozumieć zamieszczam grafikę
Ostatnio edytowane przez Dariook : 03.10.2015 o godz. 11:28.
Wiśle się nie kibicuje. Wisłe się KOCHA.

Cytat:
To może zmieńmy to podejście w tej naszej wiślackiej rodzinie. Łatwo jest bowiem na kogoś wylewać pomyje, ale jak później człowiek się obroni, to smród zostaje.
Radek Sobolewski
Odpowiedz cytując