Wyświetl pojedynczy post
emj10
Senior Member
 
Od: 05.2006
Skąd: Opoczno/Warszawa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#33273
Stary 02.10.2015, 08:13
Casus Palikota będzie znowu grany. Właściciel Inposta sponsorem, akcja reklamowa w całej Polsce, a na koniec podgrzewanie w TVN-ie przed samymi wyborami. Petru może zostać napompowany nawet do 10-12%, jeśli Palikota byli w stanie z 3 do 10% wyciągnąć za uszy w tydzień, a Kukiza z 5 na 20% w 2 tygodnie.

Sondaże z ostatniego tygodnia to odpowiednio: 5%, 5%, 6% i 8% dla Petru. Jeśli chodzi o podział mandatów to wygląda jeszcze lepiej, gdyż zbiera od kilkunastu do 35 mandatów co może oznaczać, że ma większe szanse na lepszy terytorialny podział mandatów niż Kukiz, któremu udałoby się przekroczyć próg wyborczy przy tym samym poziomie poparcia.

AS82 napisał(a):Wyświetl post
U Korwina będziesz pracował za 2 złote na godzinę, bez żadnych praw pracowniczych ,a jak ci się nie podoba to idż się powieś...
Korwin to oszołom, ale w tym momencie ma rację, że kolejne rozdawnictwo pieniędzy, tym razem na studentów, których bumelanctwo de facto finansuje państwo, a sensus stricte: My - obywatele, to czysty bezsens. Nie dość, że studia zaczynają teraz niżowe roczniki i przez najbliższą dekadę łączna liczba studentów spadnie o 1/4 (skutki: niższe koszty systemu, niepotrzebne uczelnie niepubliczne, wolne miejsca na uczelniach publicznych) to stoimy przed wyzwaniem jakim jest zdecydowane ograniczenie bezrobocia w grupie wiekowej 18-29, które wciąż przekracza 20% (dwukrotność średniej krajowej).




Twierdzisz, że prawa pracownicze cokolwiek zmieniają w systemie, w którym przeciętna płaca ok. 4000 zł brutto, rozjeżdża się z medianą ok. 3000 zł brutto, a także dominantą lekko przekraczającą 2000 zł brutto, przy widocznej jak na dłoni asymetrii prawostronnej? Ani płaca rzędu 2 zł (za podobne kwoty pracują teraz ochroniarze), ani ograniczone prawa pracownicze (śmieciówki, umowy na czas ograniczony, czy brak urlopów, bądź płatnych nadgodzin) nie są powodem do wprowadzenia takich dopłat dla studentów, czy tym bardziej postulowania powieszenia się.

Ostatnio edytowane przez emj10 : 02.10.2015 o godz. 09:14.