zmięty napisał(a):

Na koniec 2013 roku wg sprawozdania finansowego spółki:
zobowiązania krótkoterminowe wobec pozostałych jednostek: 24 366 367,42 PLN
|
Z ciekawości, masz dostęp do sprawozdania za 2011 (ostatnie jakie widzialem), 2012 i 2013 w PDF?
A jeśli chodzi o to czy dług mógł się zwiększyć.
Od sezonu 2014/2015 Foodcare reklamuje na bandach Frugo i 4 Move w ramach umowy z Akademią Piłkarską (Akademia ma prawo do 6min na bandach), wcześniej frugo nie było, ale za to był 4move, teraz Wisła bezpośrednio dostaje za Blacka tylko, także tu strata jakiś 150 tyś. Również w lecie 2014, z reklamowania na stadionie wycofal się Szubryt, a też sporą kasę zostawiał.
UFA znajduje tylko drobnych reklamodawców, a bierze od każdej umowy 20-30%. Od Totolotka też sporo wzięła. W przypadku skyboxów, Wisła ma 50% mniej niż do grudnia 2014 - UFA bierze 20% od każdej umowy, a miasto 30%, co jest mniej ok 60-70 tyś od każdego skyboxa, czyli łącznie jakieś 350tys za sezon.
Notujemy w tym roku tragiczną frekwencje (od stycznia). Ogólnie jest po 10 tyś na meczach, na cracovii na wisoen tylko 23,5 tys (rok wczesnij 29 i to byl max z uwagi na bufory), na Lechu teraz 13,5 tys gdzie 2 lata wczesniej dokladnie w sierpniu byl 18,5 tys. Kazdy 1tys mniej na meczu, to ok 30-35 tyś straty. Frekwencja 2013/2014 to bylo 12,200, teraz juz jest 11,300, przy czym mielismy juz u siebie Lecha, Śląska, Lechie - mecze które zawyżały frewkencje. Tak więc jak się nic nie zmieni, to bezpośrednio z tytułu niższej frekwencji Wisła może byc stratna kolejne 700tys zlotych. a niższa frewkencja to tez mniejszy przychod z cateringu i pamiątek.
A jeśli dorzucić do tego konflikt z kibicami, na którym Wisła straciła jakies 2,5-3mln, to jasno pokazuje ze budzet ani sie nie zepnie, a jednocześnie dlaczego zwiększa sie zadluzenie