Wyświetl pojedynczy post
Pablo84
Senior Member
 
 
Od: 03.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#33260
Stary 30.09.2015, 02:42
kerim1906 napisał(a):Wyświetl post
Wspólczuję Ci , ale powiedz po co to robią , jaki to biznes niby?
Piszesz to do mnie?

Jeśli tak, to chodzi o zwykłą ustawę o zawodzie, którego jako jedyni w UE nie mamy uregulowanego. Innymi słowy- obojętnie kto- ja, Ty, Pan Zdzisek spod monopola- może zrobić 2 dniowy kurs i iśc do pacjentów np neurologicznych. Prawda, że ciężko w to uwierzyć ?A jednak.
Walczymy o swoją ustawę 27 lat, a blokuje ją część środowiska lekarskiego (posłowie i senatorowie) jak i prezes Naczelnej Izby Lekarskiej. Posłowie i Senatorowie PiS wychodzą ze spotkań by nie było kworum, wprowadzają ogromną ilośc poprawek by zablokować dalsze procedowanie.(np wczoraj w senacie Pani onkolog z PiS`u Dorota Czudowska wprowadziła138 POPRAWEK!!!!
To co środowisko lekarskiego denerwuje to fakt, że stalibyśmy się zawodem zaufania publicznego jak i bylibyśmy zawodem samodzielnym- tak jak w niemal całej Europie.
(Tutaj raport)
http://www.fizjoterapeuci.org/zalaczniki/rpt2014.pdf
My w przeciwieństwie do innych krajów, nie mamy aż takich ambicji jak przypisywanie leków czy drogich badań obrazowych-po prostu chcemy zajmować się tym, do czego nas uczuono przez 5 lat a później i kolejne 10 na kursach i szkoleniach.
Paradoksalnie ta ustawa utrudni nam życie, bo wprowadzi obowiązkowy egzamin państwowy po którym uzyskuje się prawo do wykonywania zawodu, 5 letnie jednolite studia magisterskie, samorząd , który prawo wykonywania zawodu może zabrać, konieczność ciągłego dokształcania, odpowiedzialność zawodową oraz ubezpieczenie. Jednak ogromym plusem jest fakt, żei zdecydowanie przerzedzi i ograniczy dostęp do zawodu jak i pseudo specjalistów.
Na ustawie skorzystają i my i pacjenci. Głównym plusem jest to, że umożliwi nam podpisywanie bezpośrednio kontraktów z NFZ jak i skróci czas kolejek na rehabilitację.

Ostatnimi czasy wprowadzono do sejmu 2 ustawy. Ta PSL`u która jest już w senacie po3 czytaniach, jak i bardzo podobny - obywatelski projekt. Oba są protestowane przez Naczelną Izbę Lekarską wraz z PiS.

A tu jeden z artykułów na ten temat:
http://www.dziennikpolski24.pl/artyk....html?cookie=1
Ostatnio edytowane przez Pablo84 : 30.09.2015 o godz. 04:59.

Jak zniszczyć Państwo wg Sun Tzu(„Sztuka wojny”):
http://wolnemedia.net/polityka/instr...korzyc-narody/