JEDREK76 napisał(a):

Powiem Ci tyle, że najwidoczniej znasz się na piłce tyle co "krowa na gwiazdach". Alan ma 21 lat i jest w tej chwili jednym z lepiej rokujących zawodników na pozycji defensywnego pomocnika, co zresztą dostrzegają nie tylko kolejni trenerzy Wisły, ale także trenerzy kolejnych reprezentacji juniorskich i młodzieżowych. Aby Ci nieco uzmysłowić na czym polegają zadania na tej pozycji, otóż defensywny pomocnik nie jest od kreowania gry, ale od rozbijania ataków przeciwnika już w środkowej strefie pola. Z tym radzi sobie bardzo dobrze.
Na przełomie lat 80/90 pamiętam, jak loża szyderców lżyła Dariusza Wójtowicza grającego na tej samej pozycji, jakoś bez niego w składzie ciężej było się bronić z lepszymi rywalami.
|
Co do definicji defensywnego pomocnika, kompletnie się nie zgodzę. Podajesz średniowieczne zadania piłkarza grającego na tej pozycji. Teraz, w nowoczesnej piłce, defensywny pomocnik nie ma zadań stricte defensywnych, od tego są obrońcy. Powiedziałbym więcej, DP ma bardzo podobne zadanie co ofensywny, z tym że jest bardziej cofnięty i ma wspomóc defensywę. Podkreślam, wspomóc! Rozgrywanie akcji zaczyna się właśnie od tego piłkarza. DP ma mieć konkretne, długie podanie, którym obsługuje piłkarzy ofensywnych, vide Kroos czy Xabi Alonso. Co do reszty wypowiedzi zgadzam się. Poczekajmy trochę, Alan jest młody i będą kiedyś z niego ludzie