AntyMod napisał(a):

|
to ze jest sie wychowankiem nie zwalnia od wymagania- to extraklasa a nie druzyna rezerw ....sory, tez bym chcial zeby bylo inaczej ale sympatyczny Alan niestety nie nadaje sie nie tylko do Wisly ( wykorzystal tylko brak jakiegokolwiek innego def pomocnika i fachowosc naszego zarzadu i miliardera wlasciciela )- ale tez do zawodowego uprawiania pilki noznej ....sory , jest chlopak po prostu slaby - a jak na 2 sezon gry w zespole to chlopak nie robi ZADNEGO postepu
|
Powiem Ci tyle, że najwidoczniej znasz się na piłce tyle co "krowa na gwiazdach". Alan ma 21 lat i jest w tej chwili jednym z lepiej rokujących zawodników na pozycji defensywnego pomocnika, co zresztą dostrzegają nie tylko kolejni trenerzy Wisły, ale także trenerzy kolejnych reprezentacji juniorskich i młodzieżowych. Aby Ci nieco uzmysłowić na czym polegają zadania na tej pozycji, otóż defensywny pomocnik nie jest od kreowania gry, ale od rozbijania ataków przeciwnika już w środkowej strefie pola. Z tym radzi sobie bardzo dobrze.
Na przełomie lat 80/90 pamiętam, jak loża szyderców lżyła Dariusza Wójtowicza grającego na tej samej pozycji, jakoś bez niego w składzie ciężej było się bronić z lepszymi rywalami.