sergio napisał(a):

Tak z ciekawości zapytam o jakie konkrety by Ci chodziło?
Poważnie pytam
|
np.
- jaki pomysły są na uporanie się z ludźmi gdy zaczną do nas przychodzic z Ukrainy w liczbie podobnej do tych obecnie u Madziarów
- w jaki sposób będą rejestrowani i kto będzie za co odpowiedzialny. Czy mamy ludzi władajacych językami syryjskimi i językami innych emigrantów, jeśli nie to jakie są pomysły
- jak sobie wyobrażają dalszy pobyt tych ludzi na granicy serbsko- węgierskiej
to są pytania pierwsze z brzegu jakie powinny paść od kopaczki i o które powinien dopytywać się przywódca opozycji i wszyscy posłowie.
Czy od tego pitolenia jakie było w sejmie coś się zmieni? Uchroni nas to od czegokolwiek?
"Zachowanie się publiczności krakowskiej, a raczej zwolenników Cracovii na ostatnich jej meczach, stało się naprawdę skandalicznem. Tylko ten sędzia jest dobry, sprawiedliwy i obiektywny, który jej dogadza, każdy inny jest "kaloszem", "papuciem", "zbrodniarzem". Doprowadziło to do najzwyklejszego terroru. " Tygodnik Sportowy rok 1924, nr 43