Wyświetl pojedynczy post
Dariook
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 07.2009
Skąd: R.K.C - AJ

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#71772
Stary 07.09.2015, 01:10
Cytat:
Może nie na bieżąco ale z pewnych rzeczy sprawę sobie zdaje, a co do blokowania transferów to oczywiście, że szansa, że powie NIE po zapewnieniach jest ogromna. Wątpie, że np. pod koniec 2007 r. ktoś mu odradził Kosowskiego
No przecież w tym kabarecie maczał palce bednarz. Kosa też za bardzo lamentował na niski kontrakt a i jak wiadomo sam zaszedł wczesniej Cupiałowi za skórę. To że Boguś jest pamiętliwy odczul też BAszczyński, kiedy osobiście zablokował jego powrót. Kiedyś mowiono, że Cupiał nie pozwoli, zeby w Wiśle było coś umoczonego. Jeden kontrakt rozwiązał, jeden zablokował a do Garguły niestety dał się przekonać, gdy bida zapukała.

Cytat:
Nie wierze że ktoś coś takiego może napisać, po prostu nie wierze.. Toż Wisła zagrał więcej niż przyzwoicie w LE i nie było żadnego transferu przed rundą wiosenną w 2012 roku, a europejskie puchary były na wyciągnięcie ręki, 4 miejsce w lidze nawet wystarczyło..LE by "satysfakcjonowała" Bogusia.. no nie wierze że ktoś coś takiego może napisać..cóż net przyjmie wszystko. A prawda jest prozaiczna, Bogusia interesowała tylko LM i szybkie korzyści, długofalowa inwestycja nigdy go nie interesowała, tak jak nigdy nie było planów zbudowania klubu który ma Akademię Piłkarską, albo licznych zewnętrznych sponsorów, w tym na koszulkach, sklepiki klubowe, generalnie systematyczne zwiększanie przychodów, zwiększanie budżetu ..nie, to nie w Wiśle, u nas był tylko plan bossa na jeden skok, na szybko i to od początku, od transferów z czasów Łazarka, wyniki miały być już, jak w produkcji kabli, a to piłka nożna, czyli jednak ciut, coś, innego.
Naucz się czytać ze zrozumieniem kolego . MAsz wyrażnie napisane, że "postanowili powalczyc o LM z myślą, jak sie nie uda to za rok na pewno musi . W najgorszym wypadku pogramy w LE."
Czyli mimo, że celem tamtej ekipy było mistrzostwo w drugim sezonie, to postanowiono skorzystać z nadarzającej się okazji i już w pierwszym sezonie wywalczyć mistrz i próbować się dostać do LM. W najgorszym wypadku miała być LE, którą jako cel pierwotnie zakładano, czyli nic nie traciliśmy. LM musiała być w kolejnym...Tylko i wyłącznie LM.

I nie pisz głupot, że miejsce w pucharach mieliśmy na wyciągnięcie ręki. Po pierwsze, drużyna grała takie gówno, że nie dało się na to patrzeć. A po drugie ten zlepek ludzie trudno było nawet nazwać drużyna. Rundę kończmy chyba trzema porażkami z rzędu u siebie i w.......em na żydowni. Na Wiosne zaliczamy remis i ponownie w dupę u siebie. Nie było żadnych szans na obronę tytułu a tym bardziej na zrealizowanie planu podboju LM.
O pacyfikacji piłkarzy przez kibiców po derbach nie ma sensu wspominać. Pro prostu wszystko się waliło. Małecki pocisnął trenerowi, prezes siedział na walizkach a bednarz przechadzał się z tragarzami koło R22.

Więc już przestań za wszystko obwiniać Cupiała. Bo on akurat w tamtym sezonie wiele nie mógł zrobić. Wszystkie te problemy zostały popełnione od dołu, Góra i tak o dziwo była długo spokojna.

Co masz na myśli mówiąc, że Cupiała długofalowa inwestycja nigdy nie interesowała? Przecież w tamtych czasach wystarczyła inwestycja w piłkarza ułożonego i nasz celu był osiągnięty. Czego potrzebowaliśmy niby więcej? , graczy mieliśmy przecież niezłych . .

Ogólnie to ten twój post jest bardzo dziecinny. Zachowujesz się jak jakiś polny Nostradamus wytykający błędy po nastu latach. Zapominasz gdzie żyjesz kolego oraz jak się żyło u nas 15 lat temu.
W czasach gdzie zamiast stadionu były ruiny to żeby trenować, potrzebna była wymiana terenami na własną rękę z żydami , nikt kolego nie znał pojęcia - Akademia Piłkarska. Wątpię czy znalazł by się choć jeden spec w naszym kraju z kaseta VHS o szkoleniu młodzieży.

Po prostu powielasz te banały i rzekome złote środki na sukces w polskim futbolu. A Nie masz żadnych argumentów i dowodów na swoją rację. Myślisz że Akademia Piłkarska to taki staw z rybami gdzie ktoś przyjedzie i wyłowi ci złotą rybkę i wszystkie twoje smutki znikną. Taka działalność pochłania ogromne nakłady finansowe, potrzebny jest ogromny ośrodek treningowy i cały sztab trenerski. Jeśli nawet byśmy założyli, że udało by sie za pieniądze Cupiała to wybudować i utrzymać kilka lat, co oczywiście jest S-F to co wtedy?

Z pierwszego rocznika wychodzi ci 2 z talentem ii 3 z błyskiem w oku. Oczywiście nie musze wspominać, że wszyscy już są od 16-tki na zawodowym kontrakcie. Oscyluje on w górnej granicy jaką by mógł otrzymać polskiej lidze. Reasumując dwóch do seniorskiej druzyny a 3 na wypożyczenia, fajnie?
Liczmy że co najmniej sezon będą się w wprowadzać, grając większe czy mniejsze epizody. Ekipa seniorska słaba więc i chłopaki wiele się nie rozwijają , szału nie ma . Niestety ale trzeba podejmować decyzje o przedłużeniu kontaktu. Raczej w europie nikt ich nie dostrzeże bo jak? Legia czy lech więcej niż 600tys nie dadzą bo w sumie mają swoich..

Więc Ok. Ty sobie dalej podziwiaj jak legii budżet rośnie i wypatruj jakiegoś młodego Deyny z ich zajebistej Akademii Piłkarskiej. Ostatnio nic od 3 lat się tam chyba nie wykluło i więc trzeba ściągać Vranjesa oraz innych z zagranicy. Gówno warte takie pseudo szkolenie.
Ostatnio edytowane przez Dariook : 07.09.2015 o godz. 02:17.
Wiśle się nie kibicuje. Wisłe się KOCHA.

Cytat:
To może zmieńmy to podejście w tej naszej wiślackiej rodzinie. Łatwo jest bowiem na kogoś wylewać pomyje, ale jak później człowiek się obroni, to smród zostaje.
Radek Sobolewski
Odpowiedz cytując