Wyświetl pojedynczy post
wislak68
Senior Member
 
Od: 11.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#32864
Stary 30.08.2015, 13:01
hubert.fan napisał(a):Wyświetl post
1. Zgadzam się z Wiślakiem68, PIS wygra wybory parlamentarne, ale do rządów samodzielnych będzie daleko, bez koalicjanta raczej się nie obędzie.
2. Tylko teraz z kim ? Jedynym wyjściem pozostaje Kukiz . PSL się nie zgodzi bo w województwach mają wszędzie koalicję z PO, Zjednoczona Lewica z Palikotem na czele i komuchami w ogóle odpada, Nowoczesna.pl to PO bis także też odpada, zostaje Kukiz i Korwin, jednak większe szanse do wejścia daję temu pierwszemu i tylko on zostaje
1. Prawdopodobieństwo że PiS (do spóły z koalicjantami) będzie miał bezwzględną większość oceniam na jakieś 20% (dużo zależeć będzie od kampanii, ciekawe czy wypłyną nowe taśmy i jaki będą mieć, ewentualnie, efekt rażenia).
2. Prawdopodobieństwo stworzenia koalicji zależeć będzie od tego, ilu posłów będzie miał PiS w nowym Sejmie, i jaka będzie jego struktura. Jeśli ugrupowanie Kaczyńskiego będzie mieć około 220 posłów, to moim zdaniem, bez problemu sobie znajdzie koalicjantów: rozłamowców z PO (schetynowcy) czy PSL, tudzież spady od Kukiza (jeśli wejdzie) albo od komuchów (cała ta ZL lewica rozpadnie się w Sejmie w ciągu kilku tygodni, a że są wyjątkowo "dietetyczni" to nie trzeba będzie dać im dużo aby mieć większość).