Wyświetl pojedynczy post
wislak68
Senior Member
 
Od: 11.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#32863
Stary 30.08.2015, 12:41
kerim1906 napisał(a):Wyświetl post
1. Obserwuje od 2-3 tygodni kolejna panikę na pokładzie mainstreamu i "sądażowni" , teraz na tapecie jest podpompowanie tzw zjednoczonej komuchowni i ryszarda swetru, zsl pewnie wejdzie z 6-7% , natomiast komuchownia i swetru bez szans . Dlaczego tak przewiduję ? jeszcze niedawno pokazywali że Pis i urbanoplatfusiarnia jest na podobnym poziomie , czasami z lekką przewagą Pis , od 2-3 miesięcy pokazują Pis z przewagą od15-20 %. Pokazują tak dlatego że Pis ma taka przewagę albo większą , prawdopodobnie miał także wcześniej przewagę może nie tak dużą ale wtedy była zgoda na fałszowanie . Od czasów wyborów prezydenckich zgoda na fałszowanie się skończyła , a koronnym argumentem na to jest pogratulowanie Dudzie zwycięstwa przez Putina około 12.30 w poniedziałek gdzie wyniki nie były znane i mogli zrobić wszystko jak zwykle to robili.
2. Prawdopodobnie stery przejęła i przejmuje opcja amerykańsko - żydowska z czym putinu musiał się pogodzić . Symptomatyczne było tez zachowanie bulastego na wieczorze wyborczym gdzie pogratulował Dudzie zwycięstwa, gdzie zwykle przy takim wyniku mówili że poczekajmy na oficjalne i tym podobne.
3. Po tych wydarzeniach "sądaże"zaczęły zmierzać do właściwych wyników czyli przewagi Pisu około 20 % i wejścia do Sejmu urbanoplatfusiarni,Kukiza i ewentualne zsl.
4. Teraz jest "pomysł" co by zwiększyć ilość ugrupowań w Sejmie żeby Pis miał niby kłopot z koalicją. Dlatego właściwe wyniki to PIS 42-44 % , urbanoplatfusiarnia 15-19 %, Kukiz 10-12 % i ewentualnie zsl 6-7 % , reszta poza Sejmem.
5. Jak chcesz to sprawdz " nowy" wynik zjednoczonej komuchowni , pokazują aktualnie od 8 do 11 % , pytanie skąd tyle? sld miało realny wynik 4-5 % , palikmiot 1 % max , reszta zjednoczeniowców 0,1 % , łatwo wyliczyć , pompowanie na maxa , o swetru nie wspominam bo nie przekroczy 2 %.
6. Co do mojego hurraoptymizmu , nawet jak tak to nazywasz mogę sobie na to pozwolić ponieważ po pierwsze takie są fakty , a po drugie nie jestem w żaden sposób związany z Pis .
1. Nie zgadzam się ze sposobem rozumowania zakładającym że sondaże robione są "na zamówienie". Jakość sondaży pozostawia bardzo wiele do życzenia, ale nie znaczy to, moim zdaniem, że robiąc sondaż z góry celuje się w określony wynik (z zastrzeżeniem że kilka ośrodków, np: CBOS czy Estymator, bardzo mocno pracują na to aby sądzić inaczej, zakładam że w ich wypadku mamy jednak do czynienia z brakiem odpowiednich umiejętności, a nie z brakiem uczciwości).
2. Sakiewiczyzm. Moim zdaniem fantasmagorie.
3. Moim zdaniem to że najnowsze sondaże wskazują na 20% przewagę PiS wynika przede wszystkim z okresu wakacyjnego (na wakacje jeździ więcej lemingów niż moherów). Realna przewaga PiS to 10-15% i będzie to widać już w badaniach wrześniowych (a wtedy zacznie się od razu kampania prasowa o"odwracaniu się tendencji sondażowych").
4. Większa ilość ugrupowań w Sejmie będzie akurat działać na korzyść PiS, zwiększając jego zdolność koalicyjną.
5. Czy nie zauważasz odwrotnej korelacji pomiędzy wynikiem PO a wynikiem komuchów? Od PO zaczyna odpływać część elektoratu który wcześniej głosował na SLD i teraz z powrotem "wraca do korzeni". Tendencja jak najbardziej pozytywna.
6. Jeśli chodzi o to "związanie z PiS" to pewnie niejeden na tym forum by zaprotestował ...