Wyświetl pojedynczy post
gdsmk
Senior Member
 
 
Od: 07.2003
Skąd: At the heart of winter

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#270
Stary 29.08.2015, 10:57
DJ Hazel napisał(a):Wyświetl post
Dziś wygraliśmy ale wielu zapomni,że pierwsza bramka dla Śląska ze spalonego no i później ewidentna ręką w polu karnym obrońcy Wrocławian...
Zagranie piłki ręką

Zagranie piłki ręką ma miejsce w sytuacji, gdy zawodnik rozmyślnie dotyka piłkę
dłonią lub ramieniem.
Przy ocenie zagrania piłki ręką sędzia musi wziąć pod uwagę:

• czy ma miejsce ruch ręki do piłki (a nie piłki do ręki),
• odległość przeciwnika od piłki (nieoczekiwana piłka),
• ułożenie rąk, które samo w sobie niekoniecznie stanowi o przewinieniu
• czy dotknięcie piłki nastąpiło poprzez trzymany w ręce przedmiot (element stroju, ochraniacz itp.),
• czy piłka została trafiona przedmiotem rzuconym w jej kierunku (but, ochraniacz itp.)

https://www.pzpn.pl/federacja/sedzio...ow-gry-w-pilke

sędziowie cały czas mają trudności z interpretacją niektórych zagrań, albo wciąż jadą na starych przepisach, w których istniało odniesienie do powiększenia powierzchni ciała.
Odpowiedz cytując