Wyświetl pojedynczy post
callmesir
Junior Member
 
Od: 08.2012

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#65
Stary 28.08.2015, 14:28
KapitanRyks napisał(a):Wyświetl post
Pisałem już chyba o tym wyżej, ale się powtórzę. Owszem, 15. miejsce w tym sezonie będzie trudno osiągnąc. Lech i Legia musiałyby zagrac tak jak Legia w zeszłym sezonie lub wyjśc z grupy i tam coś jeszcze ugrac. Czy na to stac polskie drużyny, czas pokaże.
Co się tyczy powolnego budowania pozycji, to może budujmy ją przez kolejne 20 lat, wtedy na pewno będziemy lepiej przygotowani. Absurdalne, prawda? Im wyżej Polska w rankingu w tym sezonie, tym lepiej. Pisałem o tym na przykładzie Rumunii parę postów temu. Jak pięc zespołów z Polski miast czterech będzie miało szansę grac w EP to źle? A nawet jeśli spadniemy, to chyba lepiej z miejsca 15. niż z 17. Kompletnie nie rozumiem takiego zachowawczego podejścia, bo to takie samo gadanie jak Balcerowicza o "przegrzaniu" gospodarki. Lepiej poklepac biedę jeszcze parę sezonów, bo jak się w kupę zbierzemy, to dopiero im pokażemy - moim zdaniem, to bzdura.
Dodac jeszcze należy, że obecny ranking będzie miał znaczenie za dwa sezony, czyli będzie jeszcze sezon na dozbrojenie.
5 ekip to dzielenie przez 5 co dla słabych krajów jak my jest katastrofą. Tak więcej ekip w el. LE to kłopot bo prócz Legii i Lecha widać, że na arenie międzynarodowej polskie ekipy nie są gotowe by osiągać nawet 3 nie mówiąc o 4 rundzie poza pojedynczymi wypadkami.
Tak więc po co iść na hurra jak w ciągu wg. mnie 2-3 lat można zbudować solidne podstawy by nawet 3 ekipy grały w grupach w tym jedna w LM. Popadasz w skrajność. Albo teraz albo za 20 lat. Totalny bezsens. Liczy się plan. Niestety straciliśmy sporo czasu i teraz nie ma co robić rzeczy na hurra.
Dlatego wg. mnie wskakiwanie na 15 miejsce gdzie Lech i tak wiadomo, że nie będzie miał rozstawienia w 3 rundzie LM (a jeszcze najpierw musi Legia i Lech być w TOP2). Jaki to ma sens powiedz mi ?
Żadnego.
Dlatego wg. mnie lepiej skupiać się na kolejnych krokach. Wg. mnie 17 miejsce w tym roku byłoby idealne. Nie dostajemy 5 ekip. Jeseśmy wyżej i mamy idealne miejsce by za rok zaatakować 15 miejsce. Pamiętajmy że ranking jest jakby na rok w przód. Więc jeżeli za rok udałoby się zrobić progres to za dwa lata 2 ekipy w el. LM wg. mnie mają sens bo Legia i przede wszystkim Lech dostają szansę na podbicie rankingu klubowego, a reszta ekip w Polsce może w końcu zacznie dochodzić poziomem i odgrywać jakąś rolę w pucharach. To też szansa na jakieś podbudowanie rankingu, np gdyby Wiśle udało się awansować.
Staram się myśleć, tak by za 2-3 lata mieć solidne podstawy do corocznego posiadania min 2 ekip w grupach w tym jednej w LM a nie na zasadzie byleby już a potem martwy się co będzie, najwyżej spadniemy ale co nasze to nasze przecież byliśmy na 15 miejscu.
Odpowiedz cytując