Cytat:
|
15 miejsce w tym sezonie to po pierwsze sfera marzeń a po drugie czy na pewno ? Po co nam w tym sezonie to 15 miejsce ? Dostaniemy 5 ekip i spadniemy z hukiem. Tu trzeba budować wszystko powoli. 18 miejsce jest realne, reszta to pobożne życzenia. Dla przykładu do wyprzedzenia Rumunii potrzebujemy 9 zwycięstw a biorąc pod uwagę jak mocna jest LE w tym roku to będzie o to bardzo trudno.
|
Pisałem już chyba o tym wyżej, ale się powtórzę. Owszem, 15. miejsce w tym sezonie będzie trudno osiągnąc. Lech i Legia musiałyby zagrac tak jak Legia w zeszłym sezonie lub wyjśc z grupy i tam coś jeszcze ugrac. Czy na to stac polskie drużyny, czas pokaże.
Co się tyczy powolnego budowania pozycji, to może budujmy ją przez kolejne 20 lat, wtedy na pewno będziemy lepiej przygotowani. Absurdalne, prawda? Im wyżej Polska w rankingu w tym sezonie, tym lepiej. Pisałem o tym na przykładzie Rumunii parę postów temu. Jak pięc zespołów z Polski miast czterech będzie miało szansę grac w EP to źle? A nawet jeśli spadniemy, to chyba lepiej z miejsca 15. niż z 17. Kompletnie nie rozumiem takiego zachowawczego podejścia, bo to takie samo gadanie jak Balcerowicza o "przegrzaniu" gospodarki. Lepiej poklepac biedę jeszcze parę sezonów, bo jak się w kupę zbierzemy, to dopiero im pokażemy - moim zdaniem, to bzdura.
Dodac jeszcze należy, że obecny ranking będzie miał znaczenie za dwa sezony, czyli będzie jeszcze sezon na dozbrojenie.