Wyświetl pojedynczy post
bmark
Junior Member
 
Od: 10.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#53
Stary 27.08.2015, 01:27
Odpadnięcie z LM drużyn z krajów sąsiadujących z Polską w rankingu krajowym, to przede wszystkim cios finansowy - APOEL już finansowo ledwo ciągnie a za rok traci 20p z rankingu. Dla takiej Streua-y to praktycznie gwóźdź do trumny. Wejście do LM i odrobina przyzwoitości to lekko 20mln Euro. W LE grając super wychodząc z grupy.. Max 10mln..
Czy to dla nas dobre? taki APOEL jest dziś łatwym celem, trzeba kopać i zbierać punkty właśnie kosztem takich drużyn.
Zarówno Lech jak i Legia - jeśli jutro nie będzie jakiejś wtopy - to trzeci koszyk mają zagwarantowany (drugi to były jakieś bajki).
Jeśli odpadnie jutro Steaua, to z pierwszego koszyka do drugiego wskoczy AS Saint-Étienne, a w przypadku kolejnych niespodzianek (np: Dinamo Mińsk, Molde) kolejni do przeskoczenia to: Slovan Liberec, Southampton i FC Augsburg. Jak widać, te niespodzianki zabierają z 4 koszyka nieprzyjemnych rywali. Koszyk czwarty ma być do bicia a nie do zbierania oklepu.
Można powiedzieć, że ważniejsze od tego koszyka w którym jesteś ważniejsze jest to, jak te drużyny się rozkładają. Przy odrobinie pecha z drugiego koszyka można mieć grupę dramat. Przy odrobinie szczęścia - z trzeciego można mieć grupę do wygrania.
Edit:
Fajnie jest zerknąć w ranking klubowy i zobaczyć, że nie tylko Wisła i Lech mają problem z rankingiem.
Za rok swoją ostatnią szansę na rozstawienie będą miały Sporting lizbona (traci 22 z 45p), APOEL traci 21 z 36), Streaua (niby tylko 6.8 z 36.5 ale na 4 rundę LM może już nie starczyć), Braga (12 z 28), Standart Liege (15 z 26), Austria Wiedeń (7,4 z 18,5). Niektóre jeszcze mają szansę wyciągnąć się w tym roku, inne w przyszłym sezonie będą już pod ścianą.
Ostatnio edytowane przez bmark : 27.08.2015 o godz. 01:40.
Odpowiedz cytując