|
Dariook - wspomnień dawnych czar... W czasach "prehistorycznych" Wisełka miała 33 pkt. i rywalizowała z Barcą, Realem jednym i drugim, Interem, Tottenhamem, Schalke - wielokrotnymi bywalcami LM. Gdy Wisła była 1. nierozstawioną, bardzo silną drużyną w 2004 r. - przy wyjątkowym anty-szczęściu wylosowała Real. Przy dzisiejszych ułatwieniach, pewnie już ze 2-3 razy zagrałaby w LM. A tak - było, minęło, ogromny żal pozostał :-(
„Chłop pańszczyźniany pracował dla pana feudalnego na początku XVI wieku 52 dni w roku, a później 104 dni. I to był feudalny wyzysk. My na początku XXI wieku pracujemy dla Najjaśniejszej Rzeczypospolitej 164 dni. I to jest sprawiedliwość społeczna” ( R. Gwiazdowski)
|