Wyświetl pojedynczy post
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1274
Stary 25.08.2015, 17:22
szprotson napisał(a):Wyświetl post
tak.czekaj zalicza się do szeroko pojętej "młodzieży"
No ale zadałem Ci pytanie ale nie odpisałes..?

Nie wyjdzie na to co piszesz, bo Moskal nie stawia na młodych z jednego zasadniczego powodu - nie mamy młodych.
"Przyjmuje się, iż zawodnikiem o statusie młodzieżowca jest osoba, która w roku kalendarzowym, w którym następuje zakończenie danego cyklu rozgrywek kończy 21 lat.

W gwoli ścisłości z uchwały PZPN. Z takim stażem i wiekiem nazywanie Czekaja młodym zakrawa na kpinę. To za ile lat już nie będzie młody? 1,2,5? proszę o definicje. To że on będzie grał jak junior nawet w wieku 35 lat wcale go nie tłumaczy.

A kogo ma do dyspozycji Moskal? Kujawa, Marszalik, Kuczak, Żemło, Witek, Gulczyńki, Mordec, Wąsikowski. W nich pokładam (jakieś) nadzieje. Mógłbym wymienić jeszcze Handzika który jest w kadrze, ale osobiście mnie nie przekonuje. A chociażby w juniorach młodszych (U-16) mamy wielkie talenty w postaci Plewki i Banika - kiedyś o nich usłyszycie.

Zaraz usłyszę, że wszędzie są młodzi, tylko nie u nas Od lat ten sam tekst. Jesteśmy takim samym klubem jak wszystkie inne, w dodatku w ostatnich latach w przeciwieństwie do wielu klubów odnosimy sukcesy w piłce juniorskiej. Łatwiej powiedzieć 'nie mamy młodych', niż zaryzykować w meczu ekstraklasowym. Zupełnie jakby wystawienie Crivellaro czy Boguskiego wiązało się z mniejszym ryzykiem.


Ostatnio edytowane przez Karherop : 25.08.2015 o godz. 17:31.