Wyświetl pojedynczy post
Rogo
Junior Member
 
Od: 07.2012

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#37
Stary 22.08.2015, 12:00
Fajnie to wszystko wygląda na papierze, ale realia są takie ,że niestety ale nasza liga nie ma drużyn ,które by dobrze rokowały na przyszłość oprócz Legii i Lecha.
Legia i Lech prowadzą politykę ,że nie sprzedają dobrych piłkarzy ,którzy to błysnęli w lidze za 1 czy 2 mln euro, bo mają politykę by zdobyć mistrza i wejść dl LM, chyba ,że naprawdę dostaną wysoką ofertę.
A co z resztą ? Kiedyś Wisła miała też taką politykę, Lechia coś tam próbuje ale to nie trzyma się kupy.

Do czego więc zmieszam ?
Chodzi o to by co sezon zawsze te same zespoły osiągały miejsca premiowane do europejskich pucharów. W Polsce jak na razie jest to Legia i Lech, a potem to loteria (niby Śląsk też pukał ostatnio kilka razy, Ruch). Pozostałe kluby nawet jak wywalczą premiowane miejsce to po zakończeniu sezonu sprzedadzą kilka zawodników lub spadnie im forma (bo to taka sinusoida u tych słabszych klubów).

Podam wam przykłady z ostatnich 3 sezonów : Zawisza Bydgoszcz , Piast Gliwice , Ruch Chorzów, Jagielonia Białystok.

Jagielonia w tym sezonie po odpadnięciu z Omonią sprzedała w ważnych graczy do Turcji i zapewne sprzeda też bramkarza.
Zawisza była w kiepskiej formie i w następnych sezonie po zdobyciu PP spadała do 1 ligi.
Piast odpadł z Karabachem.
Ruch to klub który ma mały budżet i po roku dobrej gry następny sezon zawsze jest walką o utrzymanie.

Jak sami widzie tak to wygląda.
Teraz dla przykładu podam wam jak to jest w innych państwach, które co sezon do europejskich pucharów dostają się prawie ciągle te same drużyny.
Np Austria: czołówka prawie co roku wygląda tak: Austria Wiedeń, Salzburg, Rapid, Sturm.
Szwajcaria: Basel, Thun, Young Boys, Zuruch, Grasshoppers.
Turcja: Fenerbache, Galatasaray, Trabznonspor, Besiktas
Czechy: Victoria, Sparta, Zilina, Jabloniec, Liberec
Białoruś: BATE co roku zdobywa mistrza

Teraz zadajcie sobie pytanie jak np. taka Termelica zdobędzie np. te 3 miejsce (bo piłkarze mieli sezon życia) to raz ,że nie będą rozstawieni oprócz 1 rundy to czy ją przejdą ? a nawet jak przejdą to zapewne odpadną w następnej.

Jeżeli chcemy być wyżej w rankingu krajowym to nasze zespoły muszą być konsekwentne w swych celach przez wiele sezonów tak jak Legia dziś i jak Wisła nie tak dawno temu.
Odpowiedz cytując