
VS
Polska liga nie zwalnia tempa. Już w najbliższy weekend kolejna, już szósta seria spotkań w Ekstraklasie, w której Wisła Kraków zmierzy swoje siły z Pogonią w Szczecinie. Spotkanie zaplanowano na piątkowy wieczór, a pierwszy gwizdek zabrzmi już o godzinie 18:00.
W poprzednim sezonie wyprawę do Szczecina miło wspominają nasi piłkarze, którzy pewnie zdobyli trzy punkty aplikując miejscowym aż trzy bramki. Warto zauważyć, że oba kluby mierzył się ze sobą również w szóstej kolejce poprzedniego sezonu. Czy to dla nas dobry prognostyk? Oby!
Najbliższy pojedynek jest wyjątkowy, ponieważ spotykają się dwie drużyny, które w tym sezonie nie zaznały jeszcze smaku porażki, czy tak samo będzie po ostatnim gwizdku arbitra? Tego dowiemy się przed godziną 20.
Transmisję z piątkowego spotkania przeprowadzi stacja Eurosport HD.
Historia spotkań pomiędzy Pogonią Szczecin a Wisłą Kraków:
Sezon 2006/07
14 kwietnia 2007, 18:00 Pogoń Szczecin – Wisła Kraków 1:1, Piotr Celeban 49 - Hristu Chiacu 89
Sezon 2007/08
Brak spotkań.
Sezon 2008/09
Brak spotkań.
Sezon 2009/10
Brak spotkań.
Sezon 2010/11
Brak spotkań
Sezon 2011/12
Brak spotkań
Sezon 2012/13
14 września 2012, 20:45 Pogoń Szczecin – Wisła Kraków 2:0, Andradina 41 (k), Robert Kolendowicz 59
Sezon 2013/14:
31 sierpnia 2014, Pogoń Szczecin – Wisła Kraków 0:0
Sezon 2014/15:
22 sierpnia 2015, Pogoń Szczecin - Wisła Kraków 0:3, Semir Štilić 25, Paweł Brożek 36, 75
Meldunek ze Szczecina.
Nasz najbliższy przeciwnik aktualnie plasuje się na piątej pozycji w Ekstraklasie. Na swoim koncie Portowcy mają dziewięć oczek, na co składają się dwie wygrane i trzy remisy. Pogoń to jedna z dwóch ekip w naszej lidze, która nie zaznała jeszcze smaku porażki, miejmy nadzieję, że po piątkowym meczu się to zmieni.
Podopieczni Czesława Michniewicza, dobrze weszli w sezon wygrywając w Poznaniu z aktualnym mistrzem kraju 2:0. Po grze zespołu nie widać praktycznie tego, że latem z klubem pożegnał się Marcin Robak, który był ważnym zawodnikiem Portowców. W ostatniej kolejce Pogoń pokonał w wyjazdowym spotkaniu Podbeskidzie 3:2 a jedną z bramek dla gości zdobył Patryk Małecki, który powali wraca do formy, po ciężkiej kontuzji.
Portowcy pod lupą TWSD.
Przeglądając skład naszych rywali można zauważyć, że o sile zespołu nadal stanowią Ci sami zawodnicy, co w poprzednim sezonie. Więc jak łatwo się domyślić trzon drużyny został nienaruszony i wokół tego trener Michniewicz próbuje budować nową, jakość drużyny.
Dostępu do bramki strzeże 23-letni
Dawid Kudła, który w dotychczasowych spotkaniach tylko raz zachował czyste konto (w starciu z Górnikiem Łęczna). Młody bramkarz jest jednak pewniakiem do składu. Do bloku obronnego dobrze wprowadziła się dwójka stoperów sprowadzona przed sezonem, zarówno
Jakub Czerwiński jak i
Jarosław Fojut dobrze wywiązują się ze swoich obowiązków. W linii pomocy ważnymi postaciami są
Rafał Murawski oraz
Patryk Małecki, który wraca do formy po kontuzji. W ataku oczywiście prym wodzi
Łukasz Zwoliński, który w tym sezonie strzelił już trzy bramki, więc nasi obrońcy będą musieli poświęcić mu więcej uwagi.
Kazimierz Moskal na dywaniku.
Kazimierz Moskal został we wtorek wezwany przez Radę Nadzorczą do Myślenic, celem spotkania wg oficjalnej strony klubu " było podsumowanie pierwszej fazy sezonu 2015/2016 oraz przebieg przygotowań do kolejnych meczów''. Nieoficjalnie mówi się, że zarząd klubu oraz właściciel nie do końca są zadowoleni z wyników osiąganych przez zespół oraz ulgowego potraktowania rozgrywek pucharu Polski. Jak widać jednak na dzień dzisiejszy pozycja Moskala został obroniona, być może przez Prezesa Gaszyńskiego a być może zarząd przekonał sam Moskal, który ma pomysł na wyprowadzenie Wisły z dołku ''ostatnich minut".
Czas pokaże na jak długo stołek, na którym siedzi Kazimierz Moskal został obłożony lodem i już nie jest tak gorący. Środowisko sportowe już spekuluje, że w przypadku porażki z Pogonią lub ze Śląskiem do meczu z Górnikiem Łęczna przygotowywał zespół będzie już nowy szkoleniowiec.
Do Szczecina przez Opalenice.
Decyzją sztabu szkoleniowego przygotowania do piątkowego spotkania podzielone zostały na dwa etapy. Pierwszy trening Wiślacy odbyli w Myślenicach a następne przeprowadzone będą w Opalenicy, gdzie Wiślacy zatrzymają się w drodze do Szczecina. Miejmy nadzieję, że rozłożenie podróży na dwa etapy będzie miało pozytywny wpływ na naszych zawodników i nikt nie będzie narzekał na zmęczenie.
Rozkojarzona Wisła, brak decydującego ciosu.
Niestety, po raz kolejny Biała Gwiazda dała sobie wydrzeć pewne trzy punkty, bo jak inaczej nazwać rzecz jak zdarzyła się w niedzielny wieczór na R22 w meczu przyjaźni?
Wiślacy zamiast strzelić bramkę na 3:0 i zapewnić sobie komfort przed drugą połową, dali złapać gdańszczanom kontakt a Ci to skrzętnie wykorzystali doprowadzając dwukrotnie do remisu i zabierając Wiśle trzy punkty.
Powyższe elementy są do poprawy od dłuższego czasu a co najgorsze nie widać zadawalających efektów w postaci zdobywanych punktów. Wisła po pięciu kolejkach ma na swoim koncie sześć punktów, ciężko, aby ekstraklasa zmieniała zasady przyznawania punktów i dawała punkty za ładną dla oka grę, bo trzeba przyznać, że gramy ładnie.. Ale, no właśnie. Zawsze jest jakieś, ale, o którym już swego czasu wspominałem, za wszelką cenę zawodnicy Wisły chcą wejść do bramki z piłką, nadal brakuje strzałów z dystansu co zmniejsza możliwość popełnienia błędu przez bramkarza.
Uwaga na żółte kartki!
Czas na pierwsze kartkowe ostrzeżenie, chyba każdy domyśla się, który z Wiślaków jest zagrożony pauzą w następnym meczu. Tak, to
Łukasz Burliga, który już zdążył obejrzeć trzy napomnienia w tym sezonie, niestety czwarta kartka eliminuje go z kolejnego spotkania. A patrząc na naszą wąską kadrę i kontuzję Sadloka - pauza Burligi była by dla nas dość dużym problemem.
Terminarz VI kolejki Ekstraklasy:
21 sierpnia (piątek)
18:00 Pogoń Szczecin - Wisła Kraków
20:30 Lechia Gdańsk - Górnik Łęczna
22 sierpnia (sobota)
15:30 Ruch Chorzów - Termalica Nieciecza
18:00 Śląsk Wrocław - Podbeskidzie Bielsko-Biała
20:30 Cracovia - Jagiellonia Białystok
23 sierpnia (niedziela)
15:30 Lech Poznań - Piast Gliwice
18:00 Legia Warszawa - Korona Kielce
24 sierpnia (poniedziałek)
18:00 Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin
Zapraszam do dyskusji.