Wyświetl pojedynczy post
IncognitoTSW
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 08.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#32699
Stary 16.08.2015, 21:01
wislak68 napisał(a):Wyświetl post
1. Czyli innymi słowy potwierdzasz że przez okres najbliższych 30 lat "wybierasz opcję która funkcjonuje obecnie" z możliwością wprowadzenia dobrowolności ubezpieczeń społecznych po upływie tego czasu.
2. Polecam Prognozę FUS na lata 2015-2019 (znajdziesz bez problemu w sieci, wystarczy wpisać hasło) .
I cytat moim zdaniem najlepiej podsumowujący to o czym dyskutujemy : "Przy zachowaniu definicji ekonomicznych grup wieku sprzed podwyższenia wieku emerytalnego populacja w wieku produkcyjnym cały czas maleje osiągając w 2019 r. poziom
o blisko 1,3 mln osób mniejszy niż w 2013 r., a populacja osób w wieku poprodukcyjnym
cały czas rośnie i w 2019 r. osiąga poziom o około 1,3 mln osób większy niż w 2013 r. Przy
zmienionych definicjach wieku produkcyjnego i poprodukcyjnego – uwzględniających
podwyższenie wieku emerytalnego – populacja w wieku produkcyjnym również maleje przez
większość prognozowanego okresu, ale w wolniejszym tempie niż w przypadku definicji
ekonomicznych grup wieku sprzed podwyższenia wieku emerytalnego i w 2019 r. osiąga
poziom o przeszło 0,47 mln osób mniejszy niż w 2013 r. Podwyższenie wieku emerytalnego
nie zapobiega także wzrostowi populacji w wieku poprodukcyjnym (w 2019 r. populacja w
wieku poprodukcyjnym osiąga poziom o przeszło 0,47 mln osób większy niż w 2013 r.), ale
tempo tego wzrostu jest mniejsze niż w przypadku dotychczasowego wieku emerytalnego (60
lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn).
"
3. Dzięki za link ale więcej w tym tekście propagandy niż faktycznych propozycji. Jeśli faktycznie chciałbyś sfinansować zaległy ZUS z cięcia np: zasiłków dla bezrobotnych to kiepsko to widzę....

5. Właśnie nad tym pracujemy (punkty 1,2,3 powyżej).
1. Tak, innej drogi nie widzę.
2. Koniec końców koszt będzie maleć.
3. Ja nie widzę w tym nic kiepskiego. Zwłaszcza, że odblokowanie gospodarki poprzez ściągnięcie tłumika w postaci opodatkowania pracy według prognoz ekonomistów spowoduje wzrost PKB do nawet 7-8% i znaczną redukcję bezrobocia.

ad.5 czekam zatem

WINSZUJĘ NAPISANIA POSTU W TRAKCIE TRWANIA SPOTKANIA WISŁY KRAKÓW.