IncognitoTSW napisał(a):

2. Inne źródła finansowania, wpływy z podatku VAT i innych podatków. W sprawozdaniu ZUS http://www.zus.pl/bip/pliki/sprawozd...twierdzone.pdf można znaleźć informacje, które jasno mówią, że składki pokrywają tylko trochę ponad 60% wydatków potrzebnych na wypłacanie świadczeń. Zatem zaokrąglając 1/3 to dotacje państwowe. Zatem jeśli może być 1/3 to mogą być i 3/3.
4. Jaka jest Twoja propozycja?
|
2. Uprzejmie zwracam uwagę że wybrałeś opcję która funkcjonuje obecnie (a wydawało mi się że jesteś jej przeciwnikiem). Że zacytuję kolegę Jaroo1:
"
To jest właśnie PO-PiSowskie myślenie i ich rządy. O sprawach ważnych nie mówią wcale, przeciągają tylko linę w jakichś gównosprawach. Przez 26 lat żaden z tych debili nie pomyślał pewnie nawet o ZUSie, a gdyby to zrobić kiedyś to problem by nie istniał. Ich rządy to jest dla Polski droga prosto w przepaść. Raz rządzą ci, raz ci, najważniejsze problemy nawet nie są poruszane a latka lecą. Jeszcze kilka kadencji takich rządów i już się możemy oficjalnie żegnać z Ojczyzną."
Dodam jeszcze że jest ona nierealna. Ze względu na wzrastającą kwotę wymaganych dotacji do systemu emerytalnego (dłuższy okres życia, spadająca liczba osób opłacających składki) w przeciągu kilku następnych lat kwoty wymagane do utrzymania systemu ZUS przed budżet wzrosłyby do takich rozmiarów, że aby go utrzymać, musielibyśmy zlikwidować wojsko, policję, sądy itp.
4. Mam wrażenie że cały czas nie wyczerpaliśmy jeszcze tematu z punktu numer 2