picasso napisał(a):

sprawdzanei an treningach ?no cóż mozna i tak.czyli dalej twierdzisz,ze mielismy realne szanse na PP?to w takim razie tak samo realne szanse na MP.w koncu te same kluby graja i w PP i w lidze....dalej.moze to xle zabrzmi ale na dzień dzisiejszy nie bardzo nas stac na granei w europejsckich pucharach.mowię o finannsach. starrtujemy od samego "dołu".duze szanse na wylosowanei kazachstanu,gruzji czy innej armenii.taki wyjazd to ok 200 tyś zł.i nei daj boże ,ze odpadneimy.do tego dochodzi koneicznosc wzmocneinia kadry bo chyba nei chcesz kompromitacji?my na razie musimy dugi pospłacac a nei robić nowe,trzeba cierpliwości.
|
Co ty bredzisz?
PP rządzi sie innymi prawami i zasadami niż liga więc twoja teza jest bezsensu. A takie kwiatki o europejskich pucharach, są delikatnie mówiąc ...
To jakiś ewenement na skalę europejską, że klub boi się wywalczyc awans do Europy. No i te bzdury że nas na to nie stać.
Oczywiście, że było by nas stać, wystarczy ruszyć tęgim mózgiem:
Premie w Pucharze Polski 2015/2016:
Zwycięzcy OPP – 30 tys. zł
1/64 PP (uczestnicy) – 5 tys. zł
1/32 PP – 5 tys. zł
1/16 PP – 10 tys. zł
1/8 PP – 25 tys. zł
1/4 PP – 50 tys. zł
1/2 PP – 100 tys. zł
Finalista PP – 200 tys. zł
Triumfator PP – 1 mln zł
Esktraklasa SA płaci bowiem dodatkowe premie, których wysokość jest uzależniona od miejsca zajętego na koniec rozgrywek.
Mistrz Polski - aż 2,5 mln złotych. Zajęcie drugiej lokaty to już "tylko" 1,55 mln, a brązowy medal wyceniono na 950 tysięcy złotych.
Według nowych stawek UEFA za udział w pierwszej rundzie Ligi Europy wypłaca klubom po 200 tys. euro. W drugiej - 210 tys. euro, a w trzeciej - 220 tys. euro. W przypadku odpadnięcia w czwartej - 230 tys. euro. Awans do fazy grupowej wyceniany jest aż na 2,4 mln euro.
Pieniądze robi się sukcesami a nie wpierdalając obierki od ziemniaka.