|
Ja coraz bardziej przekonuję się do takiego modelu emerytalnego jaki jest np. w Australii. Tam emerytura wypłacana jest na jednym poziomie. Argumentuja tak, ze skoro przez długie lata zarabiałeś dobrze, to przez ten czas miałeś dobre życie, urządziłeś się, kupiłeś dom, jeździłeś na dobre wczasy itp. Teraz dostaniesz emeryture taka jak inni, np. mniej zarabiajacy od ciebie ale wystarczająca na skromny poziom życia.
Myślę, ze jest to bardziej sprawiedliwe z ekonomicznego punktu widzenia państwa, niż u nas gdy biedne państwo co miesiąc wypłaca po 8 - 10 tys. zł. emerytury jakims generałom, sędziom, prokuratorom aby lekka łapka wydawali na drinki nad Morzem Śródziemnym.
|