Wyświetl pojedynczy post
Kroq
Senior Member
 
Od: 11.2002
Skąd: OLKUSZ

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#32657
Stary 11.08.2015, 10:02
kerim1906 napisał(a):Wyświetl post
ciekawe, ale ma kilka mankamentów, po pierwsze co to znaczy emerytura obywatelska jednakowa dla wszystkich ? , po drugie żeby posiadać trójkę lub czwórkę dzieci jest to moim zdaniem za mała zachęta ale kierunek słuszny, największe problemy będą z okresami przejściowymi , wiekiem do tego okresu czy wyliczaniem szczegółowym , pomysł na pewno wart dyskusji i analizy
Tzn pan Kowalski który pracował 40 lat jako cieć za 1700 i ma np. 3 dzieci i pan Cupial który ma miliony i też 3 dzieci po ukończeniu okreslonego wieku ( w zalezności od średniej długosci życia) otrzymują emeryture o takiej samej wysokości. Okresy przejściowe będa trudne bo za życie na kredyt tak jak do tej pory trzeba będzie zapłacic , a zapłaci kolejen pokolenie niestety. Ale ten łańcuch trzeba przerwac im szybciej tym lepiej.