Wyświetl pojedynczy post
Paweł
Senior Member
 
Od: 10.2007
Skąd: Rzeczpospolita Krakowska

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#32632
Stary 10.08.2015, 13:08
Oczywiście można z Sadurskiej robić idiotkę, tylko problem polega na tym, że ...

ma rację!

Chociaż nie potrafiła tego logicznie wytłumaczyć (przynajmniej na załączonym fragmencie filmiku).

Nie chodzi o to, że sytuacja, w której każdy wydaje swoje pieniądze na co chce jest niesprawiedliwa. Przeciwnie! Jest tak sprawiedliwa, że aż trudno sobie wyobrazić coś bardziej sprawiedliwego. Problem w tym, że jest nierealna.

Dlaczego?

Ponieważ większość ludzi jest skrajnie nieodpowiedzialna i nie posiada dostatecznej świadomości ekonomicznej, żeby to mogło się sprawdzić. Ludzie mając więcej pieniędzy nie zaczną nagle oszczędzać (Jeśli Twój sąsiad dostanie 100 zł podwyżki, to zaczyna więcej oszczędzać, czy więcej wydawać?). Koniec końców, Ci ludzie po osiągnięciu wieku emerytalnego i tak dostaną pieniądze z budżetu państwa w formie różnorakich zasiłków. Tak, zasiłków, bo trudno komuś w wieku 70-80 lat dać "wędkę" zamiast "rybki".