Wyświetl pojedynczy post
IncognitoTSW
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 08.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#32548
Stary 31.07.2015, 08:56
Cytat:
Gazowana i niegazowana, w zgrabnych buteleczkach albo 1,5 litrowych butlach. Urzędnicy z poznańskiego magistratu zamówili ponad 51 tysięcy butelek wody mineralnej. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie odwieczne apele o picie kranówki!
Do picia wody z kranu już od lat zachęca poznański Aquanet. Mieszkańców ma przekonać fakt, że jest ona zawsze dostępna, od razu schłodzona, regularnie badana, a przede wszystkim tańsza od wersji butelkowanej. Dzięki unijnym środkom spółka wodociągowa przeprowadziła ostatnio poważną modernizację stacji uzdatniania w Mosinie.
Nowa woda jest przede wszystkim mniej chlorowana. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych procesów uzdatniania wody, bazujących na ozonowaniu i filtracji poprzez węgiel aktywny, zmniejszyliśmy dawkowanie chloru jako środka dezynfekcyjnego – tłumaczy Maja Zygmanowska z Aquanetu. Dzięki temu poprawiła się jej jakość, barwa, zapach i smak.
Te argumenty nie do końca przekonały urzędników. W rozstrzygniętym niedawno przetargu zamówili kilkadziesiąt tysięcy butelek wody mineralnej. Wydano na ten cel blisko 60 tys. zł.
Skąd taka decyzja? Wytłumaczeniem ma być organizacja różnych wydarzeń w salach urzędu. To także ustawowy wymóg, zgodnie z którym podczas upałów pracodawca musi zapewnić pracownikom stosowną ilość wody. Zdaniem magistratu, urzędnicy chętnie korzystają także z kranówki. Dodatkowo, do dyspozycji interesantów jest zarówno woda butelkowana, jak i woda z kranu.
W Poznaniu hipokryzja pełną gębą.