Wyświetl pojedynczy post
ZawszeSztywny
Senior Member
 
Od: 03.2013

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#32547
Stary 30.07.2015, 09:33
Niektórzy zapomnieli już lata 90-te, gdy dostawali jedne z najwyższych rachunków telefonicznych na świecie. Było to możliwe dlatego, że TPSA, jedna z największych firm wschodniej Europy w tamtych czasach, była w Polsce monopolistą. Co prawda, Polska była zobowiązana w ramach przygotowań akcesyjnych UE do zliberalizowania rynku telekomunikacyjnego bodaj już w 1997 czy 98, ale dziwnym zrządzeniem losu monopol TPSA trwał dużo dłużej.

Opóźnianie uwolnienia rynku pozwalało TPSA, której radzie nadzorczej prezesował Jan Kulczyk, łupić Polaków jednymi z najwyższych stawek na świecie. Dzięki monopolowi, gdy sprzedawali TPSA Francuzom, sprzedali nie firmę, ale w jej postaci de facto cały rynek telekomunikacyjny w Polsce.

Jak to się stało, że kolejne rządy opóźniały liberalizację, przedłużając monopol (I wysokie rachunki)?

Cholera, nie wiem… ale wiem, że to my się składaliśmy na jego majątek.
https://www.facebook.com/rafal.otoka.frackiewicz

prof. Sławomir Cenckiewicz (historyk, publicysta) : https://www.youtube.com/watch?v=ZmwQz2Z2NPw

PS.!! Jan Kulczyk nie żyje. Czuwanie pod Ambasadą Szwajcarii https://www.facebook.com/events/1384998671801637/
Ostatnio edytowane przez ZawszeSztywny : 30.07.2015 o godz. 10:56.