Wyświetl pojedynczy post
heoij
Senior Member
 
Od: 12.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#32520
Stary 28.07.2015, 15:44
Tekst z tygodnika wSieci, ale bardzo dobry i godny polecenia dlatego postanowiłem go tu skopiować:

„Katolik” Bronisław Komorowski, do którego apelowały wszelkie możliwe środowiska, na czele z biskupami, złożył swój podpis pod skrajnie lewicową ustawą. Żarty się skończyły. Maski opadły. Platforma przestała się już krygować na formację centro-prawicową. Czując nadchodzące zmiany, robi wszystko, by umeblować polskie prawo według czerwono-tęczowych wzorców. Pod hasłem wolności sumienia wprowadza totalitarne rozwiązania prawne. Konwencja przemocowa, ustawa o dowolności wyboru płci, in vitro, zmiany w edukacji — wszystko to tworzy ściśle określoną całość, która zaciska pętlę na wolności obywatelskiej. Dla niepoznaki politycy PO stosują starą technikę manipulacji — oskarżają niewinnego obrońcę. Bulteriery są coraz odważniej wypuszczane do ataku na Kościół. Stefan Niesiołowski dostał wolną rękę i osłonę medialną. Na antenie TVP bez żadnej reakcji ze strony prowadzącego szkaluje imiennie biskupów, twierdząc, że „Kościół stoi po stronie kłamstwa i nienawiści” i prowadzi „wojnę domową”. Retoryka wyjęta z najlepszych PRL-owskich czasów. Ks. Jerzy Popiełuszko i Prymas Tysiąclecia też podobno siali nienawiść. Wojna, Panie Pośle? To kto z kim walczy? Kto kogo napada? Kto kogo przymusza? Kto jest wrogiem, kto wygranym, a kto ofiarą? Ten polityczny gwałt na wolności sumienia będzie miał swoje realne skutki. Także polityczne.

Marzena Nykiel
Ostatnio edytowane przez heoij : 28.07.2015 o godz. 16:42.