Dyskusja toczyła się pod kątem nieściągalności długu jako drodze do legalnego umożenia przez TF długu który wobec niej ma SSA więc chodzi tu o aspekt stricte prawny.
Cytat:
Tak , zgadzam się . Jeśli TF dług ten zechciałaby odzyskać to jest to jak najbardziej możliwe .
Oczywiście nie od razu ale trochę to potrwa . Rozsądny komornik stworzy plan do zrealizowania
Przy budżecie Wisły na poziomie 22 mln ( to budżet minimum , oczywiście odcinam w takiej sytuacji wspomaganie od TF , ale pojawi się zapewne inne ) można ustalić że rocznie spłacamy np. po 5mln . Czyli przez 20 lat dług spłacony . Zgadza się , długoooooo . Ale co zrobić . Alternatywą jęst doprowadzenie do upadłości z czego nikt nie będzie zadowolony ( wierzyciel- bo brak możliwości odzyskania czegokolwiek , kibice- Wisła ląduje w 4 lidze )
No cóż , tak to jest z długami . Ale jak powiedział pewien bankowiec - lepiej mieć długi niż krótki 
I tym optymistycznym akcentem kończę
|
Dokładnie o to mi chodzi, wierzyciel może również legalnie zawiesić egezekucję długu na czasz wprowadzenia planu naprawczego u dłużnika.
Na szczęście wierzycielowi nie na rękę jest upadłość SSA
