Ajax napisał(a):

W wielkim skrócie i uproszczeniu - dopóki Wisła Kraków ma płynność finansową bardzo trudno będzie udowodnić nieściągalność wierzytelności. Dług Wisły niestety albo "stety" nie jest w tej kategorii.
Stan posiadania miałby znaczenie w przypadku likwidacji SSA. Ale Wisła żyje kasą obraca - dług jest ściągalny.
To takie baaaaaaaaaaaardzo wielkie uproszczenie::)
|
To naprawdę tak wielkie uproszczenie , że aż nieprawdziwe.
Wisła tylko dlatego obraca kasą , że nikt nie ściąga od niej długu. Z tego co mi wiadomo jest na granicy płynności finansowej albo nawet poniżej tej granicy. Nie jest problemem wydanie opinii , iż w przypadku rozpoczęcia egzekucji długu wyegzekwowane zostanie max 3-5 % długu. ( jeżeli cokolwiek zostanie wyegzekwowane)
Zresztą jak , któryś z kolegów wcześniej słusznie napisał nie znając rzeczywistej treści umów łączących TF i Wisłę nasza pisanina to są puste dywagacje.
Niezależnie od tego uważam , iż fakt żądania/zgody banków na sprzedaż Wisły jest rewelacyjną informacją z uwagi na to , iż będzie się to łączyło z koniecznością oddłużenia Wisły.
Takie jest moje zdanie.
Pozdrawiam