szprotson napisał(a):

|
Na jakiej podstawie oceniasz ze rumuńska liga jest mocniejsza? Juz wiemy ze tej ligi nie ogladasz, wiec na jakiej podstawie te kocopoły?
|
Ja uważam, że jest to teza do obronienia. Chociażby jeżeli weźmiesz pod uwagę kwoty jakimi operują czołowe rumuńskie kluby przy transferach, to gdzie zawodnicy z tych klubów idą(Chiriches do Tottenham'u, Torje do Udinese) i to, że częściej niż nasze kluby grają w fazach pucharowych rozgrywek europejskich i oczywiście to, że w tych rozgrywkach zachodzą dalej niż nasze kluby.
Inna sprawa, że wydaje mi się, że dysproporcja w poziomie drużyn pomiędzy dołem, a górą tabeli u nich jest znacznie większa niż u nas. Taki zeszłoroczny(2014/2015) spadkowicz jak Oteul, czy Gaz Metan wydaje mi się na poziomie Podbeskidzia. A taka Steaua jak w zeszły rok nam pokazał jest mocniejsza niż nasz mistrz.