Wyświetl pojedynczy post
AS82
Banita
 
 
Od: 07.2005
Skąd: Krk

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#32425
Stary 13.07.2015, 20:17
raindog napisał(a):Wyświetl post
Komórki nerwowe działają jak tranzystor. Idąc tokiem Twojego rozumowania -> komputera, pralki czy telefonu komórkowego nie można wyrzucać.

Posiadanie nawet zaawansowanego układu nerwowego nie jest równoznaczne z odczuwaniem bólu. Do tego potrzebna jest świadomość, a świadomość nie jest pojęciem biologicznym. Płód oraz dziecko nie odczuwają bólu, bo nie posiadają świadomości, stąd wszelkie ich reakcje są mechaniczne (a przynajmniej nikt nie wykazał, że mają). Czy wg Ciebie, to upoważnia do zabijania np. 6 miesięcznego dziecka?


W całej chrześcijańskiej filozofii nie chodzi o układ nerwowy czy odczuwanie bólu, lecz o godność ludzką. A zarodek, czy tego chcesz, czy nie chcesz - jest już człowiekiem. Oczywiście pojawiają się debile, którzy uważają, ze plemnik i zarodek to jedno i to samo, ale w sumie to jet już ich problem.
Porównanie z komputerem i pralką , bezsensowne

No to nawet lepiej , skoro wg ciebie nie odczuwają bólu ,to powinien być argument bardziej za aborcja niż przeciw niej . Jest jakiś termin dozwolony do kiedy najpóźniej można przeprowadzac aborcje , i chyba on już nie dotyczy 6 miesięcznego dziecka.

Zarodek jest człowiekiem - masakra , co jeszcze jest człowiekiem , plemnik ? Nie wiem o co chodzi w chrzescijanskiej filozofii ,ale widze ze się bardziej martwią o te zarodki niż już poczete dzieci .