Wyświetl pojedynczy post
Patryko
Senior Member
 
 
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#71522
Stary 12.07.2015, 20:23
Letnie okienko oceniam jak najbardziej pozytywnie.

Pożegnaliśmy się z dwoma nierokującymi graczami (Dudka, Garguła), kontuzjowanym Stjepanovicem (nie wiadomo, co byłby w stanie pokazać po tak długiej kontuzji w jego wieku), słabym Stępińskim oraz Barientosem, który dawał pewne oznaki, że może kiedyś odpalić. O zawodnikach typu Zając czy Bieszczad nie będę się rozwodzić, jedni z wielu, nie stanowili w żadnym stopniu o sile zespołu.

Jedyną, moim zdaniem, dużą stratą tego okienka jest Stilić. Mimo swojego wybiórczego podejścia, gość jest ponadprzeciętny jak na warunki Ekstraklasy i pewnie odczujemy jego brak. Jego okres w Wiśle bardzo dobrze pokazał, dlaczego tłucze się po ligach typu nasza, a nie np. Bundesliga. Mam ogromną nadzieję, że nowi zawodnicy środka pola będą w stanie wspólnie wykreować tyle asyst i bramek, co Semir.

Dużym problemem tego okienka jest niezakontraktowanie napastnika i/lub klasycznego skrzydłowego, na tych pozycjach w Wiśle nie istnieje żadna rywalizacja. Mówię tu o prawdziwym skrzydłowym, a nie o kimś takim jak Cywka z musu przesuniętym na bok pola. Łezka się w oku kręci, jak sobie człowiek pomyśli, że kiedyś w tym Klubie na skrzydłach biegali Uche i Kosowski.
Co do napastnika wiadomo - rywalizacja Pawłowi mogłaby wyjść tylko na dobre. Mam nadzieję, że strzeli w tym sezonie przynajmniej tyle samo bramek co w minionym.
Odpowiedz cytując