Wyświetl pojedynczy post
Wit.Ek.
Rankingowy ekspert
 
 
Od: 03.2003
Skąd: z Krakowa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#17
Stary 10.07.2015, 18:36
W poprzednich sezonach po pierwszej rundzie pisałem często "pierwsze cioty za płoty". Pierwszą rundę mamy za sobą ale rozegraną wedle innego systemu, systemu w którym o wiele więcej klubów gra i tym samym odpada z rozgrywek LE. Wśród tych klubów, które odpadły jest wiele klubów o których na pewno nie należy pisać w ten sposób. Po prostu nowy system filtruje ostro i to widać po rankingu krajowym.



Z 53 klubów, które grały jako reprezentanci krajów wymienionych w powyższym zestawieniu odpadło 5 w tym jeden białoruski i jeden szkocki. Także dlatego tym bardziej należy się cieszyć z czterech wygranych polskich klubów w czterech meczach.

Poniżej zestawienie, które ukazuje ile punktów muszą zdobyć kluby z poszczególnych krajów by ten kraj prześcignął Polskę lub ile polskie kluby muszą zdobyć by Polska awansowała na jakieś miejsce.



Prezentuje to zestawienie z dwóch powodów. Po pierwsze ukazuje ono poprzez kolory kraje, które już nie mają kompletu klubów w grze a po drugie ukazuje ilość punktów do zdobycia. Prognozowanie kiedy i czy polskie kluby zdobędą o 8 punktów więcej jest o wiele przedwczesne. 8 punktów długo się nadrabia w kwalifikacjach ale dość prosto w rozgrywkach grupowych. Stąd zamieszczam to zestawienie jako informacja ale bez komentarza.

To co jest też ważne to trend dlatego poniżej prezentuje zestawienie ukazujące jak zmieniał się dystans Polski do poszczególnych miejsc.



I tu nie ma co się cieszyć zbyt wcześnie. Z punktu widzenia analizy można powiedzieć, że Polska poprawiła swoją pozycję w rankingu ale to dopiero pierwsze mecze i zbyt wiele może się jeszcze wydarzyć byśmy się cieszyli

No i na koniec jeszcze ranking klubowy. To co dobre to pierwsze punkty dla Wisełki bo po pierwszej rundzie Wisła ma o 0,200 punktów więcej niż przed rozpoczęciem rozgrywek ale skala tego dobrego wobec ilości punktów, które zbierać będą kluby grające jest na prawdę niewielka i powodować będzie spadek Wisły w rankingu...



Póki co Wisła jest o 9 miejsc wyżej niż w zeszłorocznym rankingu klubowym, podobnie jak Legia i Śląsk. Niestety z czasem Wisła będzie spadać...
Odpowiedz cytując