czy przypadkiem zwycięstwa w fazie play off (4 runda) nie liczą się jak w grupie - po 2 ptk ?
Realnie liczę na ok 4 ptk po elimacjach - ale to realnie-optymistyczne wyliczenia - zakładające że nasze kluby nie pokpią sprawy i będą na 100% skoncentrowane.
Dalej patrząc z 2ma przyzwoicie grającymi drużynami w Grupie LE mozna liczyć nawet i na 7 ptk przez cały sezon.
Dlatego uważam że przy mega szczęśliwym zbiegu okoliczności możliwe jest nawet 16 miejsce! Austria jest nie najmocniejsza a w tm roku ma 5 zespołów co dla kraju z niespecjalnie mocnymi drużynami jest przekleństwem. Wyprzedzenie Rumunów nie jest możliwe bez osiągnięcia półfinałów LE - więc przestańmy o tym mówić ;]
Ogólnie uważam że Polska piłka klubowa w ostatnich 5 latach w najlepszym wypadku stoi w miejscu, a wręcz cofa się, więc szans na dostanie się na stałe do pierwszej 15 nie widzę. Ale w tym sezonie możemy być tego bardzo blisko. Pytanie tylko co dalej. No i oczywiście może jeszcze okazać się że Lech dostanie od Bośniaków (nie no w to akurat nie wierzę), Legia od Rumunów (to już prędzej), a Śląsk i Jaga to wiadomo powyżej 3 rundy będzie im już baaardzo ciężko niezależnie od chęci i formy.
Moja ocena szans drużyn w pojedynkach z ich rywalami w 2giej rundzie
Lech - FK Sarajevo 75-25
Legia - Botosani 60-40
Jagiellonia - Omonia 50-50
Śląsk Goeteborg 40-60
PS> Jako rzetelny statystyk uważam że powinien Pan urzeczywistnić Pańskie predykcje co do ilości zgromadzonych punktów po każdej rundzie.
Założenia - rozstawiony 2x wygrywa nierozstawiony 2x przegrywa nie ma nic wspólnego z statystycznym rozkładem prawdopodobieństwa.
Jeżeli rozstawienie coś sugeruje to nie pewność 2ch zwycięstw (to zdarza się niezwykle rzadko, kiedy drużyny dzieli duża różnica umiejętności), ale prawdopodobny awans drużyny rozstawionej.
Dlatego trzeba przyjąć założenia: rozstawiony awansuje / nierozstawiony odpada. Ile to jest statystycznie punktów ?
Wyniki dające awans to - 2 zwycięstwa (2pkt) zwycięstwo i remis (1,5pkt), lub zwycięstwo przy pomocy goli wyjazdowych/dogrywki/karnych - czyli 2 remisy lub zwycięstwo i porażka (1pkt). Można uznać że każdy z tych 3 wyników jest równie prawdopodobny więc średni wynik punktowy drużyny awansującej to 1,5pkt. Czasem 1 czasem 2 ale średnio 1,5pkt.
To samo w wypadku drużyn odpadających - 2 porażki (0pkt), porażka remis (0,5pkt), odpadnięcie po 2 remisach/zwycięstwie i porażce (1pkt) - Uśredniając 0,5 pkt
teraz podstawmy te dane do Pańskiej tabeli
Jak widać różnica jest dość znaczna to niecałe 20% mniej niż w wyliczeniach nie uwzględniających tego że awans to bardzo rzadko 2 zwycięstwa. Jeśli przejrzy pan poprzednie lata pod kątek takich wyliczeń zobaczy Pan że takie liczenie sprawy jest zdecydowanie bliższe rzeczywistości :]
Pozdrawiam !