PiVoSH92 napisał(a):

|
O ile wiem Bałkany też się zaliczają, bo większość krajów tam (w tym na pewno Serbia) mają jakieś umowy z UE, które pozwalają pracownikom z tych krajów być traktowanymi jak z krajów członkowskich. Mówiąc krótko wystarczy nie samo członkostwo jak się zazwyczaj mówi ale umowy o współpracy zawarte w pewnym zakresie. Było o tym info na TT od jakiegoś kolesia od prawa sportowego.
|
Mozliwe ze Stanowski o tym pisał, bo też o tym czytałem. Jeśli chodzi o UPiW (Umowy o partnerstwie i współpracy) to umowa jest między UE a krajami
" Republiką Armenii, Republiką Azerbejdżanu, Gruzją, Republiką Kazachstanu, Republiką Kirgiską, Republiką Mołdawii, Federacją Rosyjską, Ukrainą, Uzbekistanem, Tadżykistanem"
A jeśli (co bardziej możliwe) chodzi o kraje stowarzyszone z UE to w nich skład wchodzą:
Albania, Bośnia i Hercegowina, Islandia, Izrael, Macedonia, Czarnogóra, Norwegia, Szwecja, Turcja, Gruzja i Mołdawia.