Wyświetl pojedynczy post
filemon
Senior Member
 
 
Od: 08.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#70706
Stary 22.06.2015, 09:34
Kurz, słusznie - ja jednak łączę oba zdania i uważam, że Wisła nie daje Zającowi więcej, bo nie chce, jak najbardziej, ale też jej nie stać na dawanie juniorom wysokich pensji (imho Zajac gdyby sytuacja miała miejsce 5 lat temu by został w drużynie z wyższą pensją). "Nie stać" nie oznacza, jak niektórzy trywializowali, że Wisła popadłaby w ruinę po jego kontrakcie, ale oznacza, że te jego np. 100 tysięcy rocznie przydadzą się bardziej gdzie indziej. Niemniej czynnikiem decydującym jest oczywiście chęć zawarcia kontraktu. A "nie może" nie oznacza tylko finansowej niemożliwości, ale znaczy też brak chęci (vide "Nie mogę (="nie chcę") ci na to pozwolić"), stąd pewien błąd w rozumieniu niektórych.

A zaczęło się od tego, że powiedziałem że Chrobry dał więcej (co jest prawdą), a emjot chyba nie znał sprawy i wypuścił się z durnymi tekstami, których potem nie umiał wytłumaczyć
Ostatnio edytowane przez filemon : 22.06.2015 o godz. 09:51.
Odpowiedz cytując