Pozwolę sobie przekleić wiadomość ze strony Stowarzyszenia, bo sprawa jest super ważna.
Cytat:
W dniach 20-28 czerwca odbywa się głosowanie na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego 2015. Projekt nr. 84 to nasza inicjatywa, którą jest Interaktywne Centrum Historii Wisły Kraków.
Wystarczy zaledwie kilka chwil i kliknięć by Muzeum stało się faktem, dzięki odpowiedniej mobilizacji i dużej ilości głosów możemy zsykać aż 3 mln złotych na ten cel. Głosuj, zwerbuj jak najwięcej osób, a już za kilka miesięcy wspólnie będziemy zwiedzać wiślackie Muzeum!
Głosować można online poprzez stronę www.budzet.dialoguj.pl .
Należy podać : imię, nazwisko, PESEL, dzielnice, oraz adres zamieszkania, jeśli ktoś chce adres mailowy.
W projektach ogólnomiejskich 3 punkty przyznajemy projektowi nr. 84.
Głosować można od 20 do 28 czerwca 2015 roku. Mogą to robić wszyscy mieszkańcy Krakowa, którzy najpóźniej w dniu głosowania ukończyli 16 lat. Ważne jest miejsce zamieszkania, a nie miejsce zameldowania. Prawo do udziału w głosowaniu mają osoby zamieszkałe na terenie miasta Krakowa.
Aby przeglądać projekty nie jest konieczne logowanie do portalu. Przy użyciu przycisku Budżet lub grafiki z tekstem „Możesz śmiało przeglądać projekty bez potrzeby logowania czy rejestracji" zostaną Państwo przeniesieni na stronę prezentującą projekty w Budżecie Obywatelskim Krakowa – 2015. Projekty podzielone są na ogólnomiejskie oraz dzielnicowe, wraz z rozbiciem na poszczególne dzielnice. Wszystkie projekty prezentowane są w „kafelkach" znajdujących się pod mapą. Projekty do których przypisana jest jedna lokalizacja prezentowane są również w formie pinu na mapie powyżej kafelków.
Aby oddać głos na projekty ogólnomiejskie i dzielnicowe w Budżecie Obywatelskim 2015 mieszkaniec Krakowa musi założyć konto w portalu. Aby to zrobić, wystarczy kliknąć w pole „Załóż konto" i wypełnić wszystkie pola obowiązkowe. Ostatnim krokiem przy zakładaniu konta jest wciśnięcie przycisku „Rejestracja". Od tej chwili użytkownik może logować się do portalu.
Proces głosowania rozpoczyna się po wciśnięciu pola „Głosuj" znajdującego się na górnej belce portalu. Głosowanie składa się z trzech etapów.
Etap pierwszy to głosowanie na projekty ogólnomiejskie. Wśród „kafelków" poniżej mapy odnajdujemy projekt na który chcemy zagłosować i wciskamy głosuj, a następnie w wyskakującym oknie przyznajemy odpowiednią liczbę punktów. Kroki głosowania powtarzamy trzy razy aż wszystkie punkty zostaną przyznane trzem projektom.
Aby rozpocząć etap drugi klikamy na pole „przejdź do etapu drugiego" – to głosowanie na projekty dzielnicowe. W kafelkach poniżej mapy prezentowane są jedynie projekty dzielnicy, w której mieszka zalogowany użytkownik. Podobnie jak przy projektach ogólnomiejskich głos oddajemy wybierając interesujący projekt wśród kafelków i przyznając odpowiednią ilość punktów.
Etap trzeci to podsumowanie oddanych przez użytkownika głosów. Wyskakujący komunikat potwierdzi udział i zakończenie głosowania. Aby ostatecznie zatwierdzić głosowanie należy kliknąć na pole „zatwierdź wybór i oddaj głos".
Głosować można tylko jeden raz. Każde ponowne oddanie głosu spowoduje, że wszystkie głosy oddane przez daną osobę zostaną uznane za nieważne. Weryfikacji ilości oddanych głosów służy, wymagany do głosowania nr PESEL.
|
Cytat:
|
Aby głos był ważny należy oddać trzy głosy na projekty miejskie i trzy na dzielnicowe. Najwyżej oceniony przez głosującego projekt otrzymuje trzy punkty, najniżej jeden.
|
Poza tym powinny być na wszystkich wiślackich stronach banery, reklamy, informację na ten temat.
Oczywiście nigdzie nic, a potem będą wszyscy zdziwieni, że się nie udało.