Wyświetl pojedynczy post
Merkury
Senior Member
 
Od: 06.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1402
Stary 13.06.2015, 16:45
Problem ze sprzedażą Wisły (Spółki) wiąże się przede wszystkim z osławionym długiem względem Telefoniki a dalej wobec Banków (kredyt inwestycyjny). W uproszczeniu ten kto zdecyduje się na kupno klubu kupuje DŁUG przewyższający wartość obecnie Spółki. Telefonika inwestując w Wisłę pieniądze miała to spłacenia niecałe 20 mln zł obecnie Spółka-Wisła zadłużona jest względem tamtego czasu kilkakrotnie bardziej. Kiedy Telefonika łożyła największe środki na Wisłę, w latach 1998-2003, zbiegło się to z dużymi dotacjami ze strony Państwa dla zakładów pracy chronionej, lukami w prawie podatkowym etc. Czy Wisłę przy obecnej formie zarządzania ktoś jest w stanie kupić bez przeprowadzenia audytu wewnętrznego, obawiam się że nie a to jest dla potencjalnych kontrahentów Telefoniki sprawa kluczowa na którą Cupiał nie chciał się do tej pory zgodzić. Uważam, że jedynym możliwym rozwiązaniem jest ogłoszenie upadłości a dopiero później znalezienie odpowiedniego właściciela albowiem przy obecnym finansowaniu, braku przejrzystości nikt poważny nie będzie w stanie zainwestować w Wisłę. Jak widać od kilku lat Telefonika przestaje z roku na rok co jest widoczne inwestować w Spółkę-córkę czego konsekwencją jest coraz niższa pozycja w tabeli, niestety w tej sytuacji nie będzie lepiej a gorzej.
Odpowiedz cytując