Wyświetl pojedynczy post
arti
Guest
 

Ignoruj użytkownika Pomoc
#9647
Stary 10.06.2015, 19:13
filemon napisał(a):Wyświetl post
Arti, masz trochę racji, frekwencja 5 tysięcy przeze mnie na szybko rzucona była zbyt negatywna. Niemniej już przy (i tak zdecydowanie pesymistycznej średniej) 7 tysięcy daje to, przy średniej cenie biletu 35zł, niezły zysk kilkudziesięciu tysięcy.
Jeszcze raz podkreślam, Gaszyński musiał powiedzieć, że Wisła walczy o puchary, frekwencja będzie wysoka a sponsor wkrótce dogadany, gdyż takie słowa mają swoje przełożenie na inne czynniki (zawodników, poszukiwania sponsora czy frekwencję). Tak samo, jako doświadczony w tym zakresie gość, musiał oprzeć budżet o scenariusz negatywny, obojętnie co i komu mówił.

E: Lukasz, dzięki, nie wiedziałem, poprawione
To teraz spróbujmy policzyć taki negatywny budżet (w skali roku):
- pieniądze z canal plus za miejsce 4 i niżej pewnie max 9 mln (naciągane)
- bilety - jak napisałeś 7 tys. x 35zł (x18 meczów) = 4,4 mln
- TeleFonika - ile? 200 tys, milion, trzy, pięć
- Totolotek - chyba 0,25 mln
- reklamy na stadionie - TF i Totolotek..:(
- sprzedaż kopaczy, sponsorzy koszulkowi - 0

Kawał drogi do 25mln nie mówiąc o 30...
Jak udowodnić, że mając 15 mln przychodu spłaci się w ciągu roku kilkanaście baniek długu, zapłaci za stadion 3 mln i będą jeszcze pieniądze na cokolwiek?
Odpowiedz cytując