Elefant napisał(a):

Możesz podać bardziej konkretne wyliczenia.
Już o tym pisałem i chętnie zweryfikuje swoje poglądy jeśli podasz konkretne kwoty.
Za udział w I rundzie klub dostaje 200 tys. Euro.
Czarter do Kazachstanu to coś ponad 100 tys. Euro.
Problemem może nie jest kasa tylko to, że za czarter trzeba zapłacić już a kasa z Uefa będzie za jakiś czas.
Mecz w Krakowie to 200 tys.zł dla miasta (wynajem stadionu) i koszty organizacji.
Nie wiem ile wynoszą koszty organizacji, kiedyś czytałem, że dla innego klubu czyste koszty organizacji meczu (bez wynajęcia stadionu) to około 100 tys. zł.
Czyli z biletów powinno się zrównoważyć.
Płacze, że do eliminacje LE się dokłada pochodzą sprzed dwóch trzech lat kiedy za udział płacono 100 tys. Euro.
Dodatkowo jest strata, bo za IV miejsce w lidze płacą więcej niż za VI.
Była zmiana zasad rozdziału kwot z Canal+, ktoś się orientuje jaka to może być kwota ?
|
Nawet jeśli finansowo się to równoważy - to szanse na prawdziwą kasę wynoszą "0" (awans do grupy). A zostaje ryzyko zrypanych przygotowań i potem walka o utrzymanie jak Ruch ostatnio.
Podsumowując - zarabiasz grosze bez grupy a rozwalasz sobie przygotowania do sezonu. Pytanie czy warto?
Przy naszej nędzy kadrowej i słabiźnie wg mnie nie.