Jaroo1 napisał(a):

JOWy to jest chory system, w którym jest prawdziwe zabetonowanie sceny. Tam jak nie jesteś z dwóch partii wiodących to jesteś zerem. Dostaniesz się jako niezrzeszony do Sejmu i co tam sam zrobisz? Chory system, w którym partia z 5% poparciem ma więcej posłów niż partia z 13% poparciem. System gdzie żeby rządzić to trzeba mieć poparcie na poziomie 30 kilku % (zakładając, że mamy 3 główne partie) lub 40-50% (zakładając, że mamy 2 główne partie).
Jak to jest dobry system to drozd jest zdrowy psychicznie.
|
Dlaczego z dwóch partii? Zrozumcie ludzie, że wtedy nie głosujesz na partię tylko na człowieka. Jeżeli większość by głosowała na tych z PO i PIS to ja już zwątpię w Państwo Polskie.
Jeżeli JOWy są takie złe to co w takim razie jest dobre? Obecny system i co 4 lata wybieranie między PO a PIS? Czy czekamy aż Korwin lub Kukiz dojdzie do władzy?