Kocur napisał(a):

.......enie smutów.
Faktycznie lepiej jak osoba X dostanie 50 tys głosów ale nie wejdzie do Sejmu bo jest 5 na liście a wejdzie gość z pierwszego miejsca co dostał 2 tys głosów.
W naszej pieprzonej skorumpowanej rzeczywistości tylko jednomandatowe mogą rozpieprzyć beton.
|
chyba sie mylisz.jesli sa na tej samej liscie to wejdzie ten z wieksza ilościa glosow.natomiast jesli gośc ma 50 tys a jego partia nie osiagnęla progu i nie wchodzi do sejmu gośc przepada.za to może wejśc ktoś z 2 tys z innej listy jesli partia przekroczyła próg 5% lub 8% dla koalicji