|
Z zespołów z dolnej 8 wziąłbym
Zawisza: Alvarinho, Drygas, Wójcicki, Micael
Ruch: Starzyński, Kuświk, Helik
Parchatovia: byłoby kilku, ale od nich nikogo nie bierzemy
Bełachatów: bracia Mak, Wacławczyk
Korona: (litości żaden Kapo) Jovanović, Leandro
Piast: Murawski, Szeliga, Vasilievs, Wilczek
Górnik Łęczna: Cernych, Mraz
Podbeskidzie: Chmiel
Zawsze kogoś można znaleźć w dolnej 8.
O górnej 8 nie ma nawet co pisać - Lechia z 10, Jagiellonia z 6 itd.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
|