Wyświetl pojedynczy post
Siemion
Senior Member
 
 
Od: 11.2010
Skąd: Ruczaj

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#14
Stary 22.04.2015, 15:49
Wyliczenia przed meczem

Wiśle do awansu do grupy mistrzowskiej wystarczą trzy punkty, zatem krakowski zespół może zapewnić sobie awans już w najbliższej kolejce bez względu na wyniki rywali. Krakowianie mają bowiem lepszy bilans meczów bezpośrednich zarówno z Górnikiem, jak i w tabeli trzech drużyn - z Górnikiem i Podbeskidziem.

Wisła zapewni sobie awans do "ósemki" także w wypadku remisu z Koroną, o ile Pogoń przegra lub Lechia przegra. Wynika to z faktu, że Wisła ma tak dobry bilans meczów bezpośrednich z drużynami z miejsc 6.-9., że w każdej z piętnastu możliwych tabelek meczów bezpośrednich (z Górnikiem, Podbeskidziem, Pogonią i Lechią) zajmuje pierwsze miejsce!

Innymi słowy remis w najbliższej kolejce nie zapewni Wiśle awansu tylko wtedy, gdy Pogoń i Lechia zdobędą także co najmniej po jednym punkcie. W takim bowiem przypadku wszystkie goniące Wisłę zespoły będą mogły zgromadzić jeszcze po co najmniej 42 pkt.

źródło: 90minut.pl
Odpowiedz cytując